Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem mehetek 3 sávos...

Miért nem mehetek 3 sávos úton 110es táblánál 95-100km/h val a középső sávban amikor nincs is forgalom? Mit villogtatott le a barom?

Figyelt kérdés

az M0-ás autó úton haladtam GPS szerint 95-100 körül ahol 110es tábla van hétvégén délután semmi forgalom, alig volt rajta pár autó.

Így középső sávban haladtam a 3 sávból. Az a biztonságos, bármi van, nem repülők le az útról, se a szalagkorlátot nem kóstolom meg.

És jött mögöttem 1 kocsi hozzáteszem utánfutóval, vitte a barom a sportmotorját.


. Egyéb gépjárművel - kivéve teherszállításra kialakított motoros triciklit -, valamint gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel:

- autópályán 80 km/óra


éa levillogtatott engem ahelyett, hogy egyből előzött volna.

80 helyett 100-110 el elment mellettem.


Most ez mi a fene volt? 80 al mehetett volna, én 95-100al mentem, hogy ért utol akkor? És mit zavarta hogy én az üres 3 sávos úton a középsőben merek haladni?


Egy bunkó volt, vagy nem szabad a belső sávban haladni 10 kilométerrel a megengedett sebesség alatt semmi forgalom mellett és nem utat engedni a motoros köcsögnek?



2014. máj. 14. 12:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
AZ adott helyzetben te voltál az idióta, mivel a jobbratartás miatt nem mehetnél a középső sávban csak előzés céljából. Ha tök üres az út akkor egyrészt még be kell tartani a kreszt, másrészt üres úton hogy lenne mögötted egy autós?
2014. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

nem úgy üres, hanem percekig se előttem se mögöttem nem láttam senkit, tehát nem a csúcsrogalomban mentem ott.

Jobbra tartás... akkor minek 3 sáv? 1 sávban előzöl másikban JOBBRA tartasz!

Akkor ki az idióta én, vagy a közút?

2014. máj. 14. 12:30
 3/32 anonim ***** válasza:
81%

Azért van 3 sáv mert van olyan forgalmi helyzet hogy ha valaki előz attól még föltartja a mögötte levőt, így az szintén le tudja előzni a belső sávban. Azért van jobbratartás hogy a gyorsabbak szabályosa, balról le tudják előzni a lassabbakat.

Ki az idióta? Az aki megépített egy 3 sávos utat hogy ne legyenek torlódások, vagy aki szerint fölösleges a szélső sáv és hülyeség a jobbratartás ezért balesetveszélyesen a középső sávban megy indokolatlanul (mert eléggé balesetbeszélyes, főleg ha a szabályosan a külső sávban jön egy nálad gyorsabb autó).

2014. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
6%
Mivel nem a legbelső sávban voltál, így nem igazán volt rá oka, hogy levillogjon, mivel meg tudott előzni és nem tartottad fel.
2014. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
50%
Volt oka, mivel szabálytalanul közlekedtél.
2014. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Beviz Elek ***** válasza:
60%
Veled volt a gond
2014. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
75%

"Miért nem mehetek 3 sávos úton 110es táblánál 95-100km/h val a középső sávban amikor nincs is forgalom?"


mert a KRESZ azt írja elő, hogy jobbra KELL tartanod.

2014. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
jobbra tartás vs gyorshajtás? szerintem ti is tudjátok melyik a veszélyesebb!
2014. máj. 14. 13:05
 9/32 anonim ***** válasza:
80%

A jobbratartás nem veszélyes. Annak be nem tartása viszont veszélyes.


És ez nem változtat a tényen hogy te is szabálytalanul közlekedtél. Tehát jogtalan a felháborodásod.

2014. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
65%

"Jobbra tartás... akkor minek 3 sáv? 1 sávban előzöl másikban JOBBRA tartasz!

Akkor ki az idióta én, vagy a közút?"


"36. § (3)A párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára kettőnél több forgalmi sáv van útburkolati jelekkel kijelölve, a (2) bekezdésben foglalt rendelkezéseket kell értelemszerűen alkalmazni. Az ilyen úttesten azonban a második forgalmi sávban - a (2) bekezdésben foglalt rendelkezések megtartásával - bármely gépjárművel szabad közlekedni; a harmadik és további (belső) forgalmi sávokra - a balra bekanyarodás esetét kivéve - ráhajtani csak személygépkocsival és motorkerékpárral szabad."


Ír a kresz olyat, hogy személygépkocsiból és pótkocsijából álló járműszerelvénnyel be lehet menni a harmadik sávba?

Neked a jobbra tartási kötelezettségnek megfelelően vissza kellett volna térned a szélső sávba, hogy ő szabályosan, a középső sávban tudjon melletted elhaladni. Te hibáztál, előfordul.


Persze lehet azzal mentegetőzni, hogy utánfutóval nem mehet annyival. Jöhetett volna mögötted egy Ford Tranzit is, ő sem mehet be a 3. sávba viszont a 110-re táblázott szakaszon mehet 110-zel. Mielőtt mások hülyeségeivel kezdesz foglalkozni, javaslom fusd át a kreszt újra :)

2014. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!