Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon miért van az...

Magyarországon miért van az sokszor, hogy a külsőben jobban lehet haladni?

Figyelt kérdés

Ezt leginkább városban tapasztalom, főleg Budapesten,hogy gyakorlatilag ha haladni akar az ember akkor menjen a külsőben.

Nem is arról van szó,hogy kanyarodni akarnak, mert elég hosszú kanyarodósávok vannak, és szinte sosincsennek betelve.

Egyszerűen mindenki úgy ragaszkodik a belsőhöz, mintha kötelező lenne.Vagy ha 20 km múlva akar kanyarodni, neki már akkor is ott kell mennie.

A külsőben meg mindössze annyi gond van,hogy néha-néha egy-egy kamion,utánfutós autó valóban lassan halad ott, de őket kell megelőzni a belsőben.

Néha megkaparnám magam, mikor 70 helyett 50-el mennek a belsőben, a külső meg üres.

Tudom,hogy a város az más mint a pálya, viszont szerintem itt sem kéne a belsőben vakarászni a tökünket.Arra jó a külső is, aki meg menne, az mehessen.


Nem az a gond, hogy meg kell előznöm, az a gond,hogy lassan olyan lesz a külső mint máshol a belső.


2015. dec. 22. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Lakott területen belül gépjárművel lehet közlekedni a belső sávban, nincs kötelező jobbra tartás, ellenben autópályán van. S ott ahol 50 KM/h a megengedett sebesség nem várható el, hogy 70-el menjenek, mert a 30ezres csekket nem fizeted be más helyett. A belsőben annyival kell menni, amennyit a helyzet enged, max amit a szabály előír, gyorshajtásta nem kötelezhető senki. Belsőben azért mennek 55-60-al, azt még a traffipax is elnézi,70 már necces
2015. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

70-es tempó esetében természetesen olyan szakaszra gondolok, ahol lehet 70-el menni.

(Budapesten pl. a szentendrei út bizonyos részei, hogy csak egyet mondjak)

2015. dec. 22. 11:38
 3/5 anonim ***** válasza:
A külsőben menésnek vannak nagy hátrányai,pl hogy állandóan sávot kell váltani, mert valaki mindig lassít,mert keres valamit,be akar parkolni az út szélére felugratva,megy egy teherautó ,tanulóvezető komótosan,elakadásjelzővel parkol valaki, ott teker a bicajos és nem mellesleg általában az út minősége sokkal rosszabb a jobb szélen. E miatt az állandó "stressz" miatt inkább mennek eggyel beljebb még ha lassabb is ott,de nem kell cikázni,kerülgetni, fékezni
2015. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

helyes..maradjon továbbra is üres a külső, én szeretek ott haladni...tényleg gyorsabb. Persze figyelni kell, főleg a bringásra...de a figyelés része a vezetésnek..


szerintem.

2015. dec. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csak MO-on. Máshol is maradnak baloldalt előzés után.

Nem értem én sem. És tényleg sokszor lassabban mennek, mint a jobb sávban. Főleg az indiaiak, meg az idősebbek.

Van, hogy látni, csak azért húzódik valaki le jobbra, hogy telefonáljon vagy írkáljon.

Nem veszik sehol komolyan hogy előzősáv, még kint a városból sem.

Mindenki megy, ahol akar, úgy néz ki.

2015. dec. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!