Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabad-e a körforgalomban...

Szabad-e a körforgalomban folyamatosan körözni?

Figyelt kérdés
Ma kisfiam szórakoztatására leírtam 2-3 kört a körforgalomban és nagy derültséget keltett. Vajon mit szólna a rendőr, ha ezt látná?
2010. márc. 24. 18:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jogszabály, ami tiltaná a dolgot. Ergo nem is büntetik. Ha neked úgy tetszik körözz ott egész nap :)


maci

2010. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
De a sebesség azért nem mindegy, mert egy szűkebb körforgalomban hiába 50 a megengedett, 50ért akár büntethetnek is, van olyan, hogy relatív gyorshajtás. Meg ha feltartod a forgalmat, talán még azért is. Mindenesetre, ha meg akar, megbüntet!
2010. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Alex Fly ***** válasza:

Szerintem alapból nem tiltja semmi. A jogalkotóknak szvsz eszükbe sem jutott, hogy valaki ilyesmire vetemedne...

Szóval körözz csak nyugodtan. Hadd pörögjön az a taxióra! :D

2012. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én konkrétan a rendőrök szeme láttára nyomtam 2 és fél kanyart benne mert nem volt egyértelmű, hogy melyik kijáraton kell elhagynom ahhoz, hogy jó irányba folytassam az utamat, az összes reakciójuk annyi volt, hogy mosolyogva nézték a műveletet...

Szóval nyugodtan körözgethetsz nem fognak megbüntetni, csak ne állj meg benne, mert az már a közúti közlekedés akadályozásának minősül, azért már megbüntetnek, lévén körforgalomban illetve annak be és kijáratainál megállni tilos, kivéve forgalmi vagy műszaki okból, de az utóbbi esetben a lehető leghamarabb el kell távolítani onnan a járművet.

Arra vonatkozóan viszont nincs a kreszben leírás, vagy limit, hogy hány kört mehetsz benne maximálisan.

2012. dec. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!