Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalom, ha 2 sávos,...

Harmoka kérdése:

Körforgalom, ha 2 sávos, lehet a belső sávból fordulni? Elég sok ilyet láttam már, de nekem nagyon furcsa. Balesetveszélyes is szerintem. Amikor én tanultam vezetni nálunk nem nagyon volt körforgalom. Szerintetek hogy van ez szabályosan?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Többsávos körforgalom esetén a külső sávból lehet kifordulni, a belső arra való, ha valamelyik későbbi kihajtónál szeretnél lekanyarodni, akkor abban közelíted meg. Ott kisorolsz a külsőbe és onnan kanyarodsz ki.

(feltéve, hogy nem valami modern, fonódásmentes körforgalomról van szó, de azt meg felismered a sávok "össze-vissza" felfestéséről)

2010. márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Hivatalosan nem lehet.De hát a szükség néha így hozza.


Sőt azt olvastam az új kresz szerint 2 sávos körforgalomnál ha balra mész köteles vagy bemenni a belsőbe, akkor ha ezt nem jelölik külön.

2010. márc. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Körforgalomból hogy lehet balra menni?

(tudtommal minden kihajtó jobbra "néz", a kihajtók geometriai elrendezése meg számodra belülről nézve teljesen mindegy)

2010. márc. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kétsávosból persze hogy lehet kifordulni a belsőből, hiszen olyankor a külső is mindíg kikanyarodó, vagyis nem keresztezi egymást a két sáv!
2010. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ill. van olyan is, de nem mindegyik
2010. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jhajjj...Belső sávból nem lehet kivágódni!!! Ha egyszerűen jobbra akarsz menni akkor NEM kell a belső sávba bemenni...De viszont , ha már máshol szeretnél kimenni akkor be kell hogy menj a belsősávba és a kijárat elött kell besorolnod a külső sávba és onnan kanyarodsz ki! Persze ha kis forgalom van mehetsz a külső sávba is! És a kérdésre a válasz : Igen az úgy nagyon balesetveszélyes, hogyha a belső sávból vágnak ki , hiszen a külső sávba haladók elé megy :S
2010. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A körforgalom egyirányú. Egyirányú úton a kanyarodási szándék szerinti oldalra kell sorolni (körforgalomból ugye nincs balra távozás), többsávos körforgalom esetén tehát előbb ki kell sorolni a külsőbe, aztán elhagyni.


A körforgalom külső sávja az elhagyáshoz van, tehát be kell sorolni, ha nem az első kihajtón mész ki és a választott kihajtó előtt kell újra kisorolni.


[link]


"...Januártól azonban kötelező az útirányt előjelző tábla vagy felfestett útburkolati jel szerinti besorolás."

2010. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Kedves 11:55 elolvastam az említett linket a korforgalom.hu-t. Meglep eddig úgy tudtam behajtásnál nem kell indexelni.

De ami igazán felháborít, hogy körözzek addig a körforgalom belső sávjában amíg valakinek nincs kedve beengedni. Ez hülyeség és ugye te se gondolod komolyan, hogy ezt befogják tartani.

Én a tábla szerint a belsőbe megyek és körözzek néhányat mert senki se enged ki. Közben a a külsőbe mennek egy csomóan olyanok akiknek a tábla szerint a belsőbe kéne menniük. Én nem vagyok egy lázadó hiszek a szabályokban, de ez őrültség és irreális elvárás az autósoktól. Én inkább lefékezek a belsőbe és kivárom amíg helyem lesz a külsőben v. beenged vk. Normál kétsávos körforgalmat értelmetlen építeni mert baleset veszélyes.

2010. ápr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!