Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikortól lépett hatályba...

Mikortól lépett hatályba Magy. O. -on az EU-országaiban elköv. Közl. Szab. sértések büntethetősége? ( Ausztriából kaptam egy levelet csekkel mellékelve (50 Euro). A szab. sért.2015. 06.27-én követtem el,2016. 01. 07-én kaptam a levelet. )

Figyelt kérdés

#büntetés #Európai Unió #határidő #közl.szabálsértés
2016. jan. 8. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Tavalyelőtt májusban kaptam az elsőt. Azóta biztosan.
2016. jan. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem a büntethetőség volt a kérdés soha, hanem az, hogyan lehet behajtani hiányos adatok alapján. Ha csak rendszám áll rendelkezésre, akkor nincs kinek kiküldeni a büntit.

Természetesen minden ország büntetheti a területén elkövetett szabálysértéseket. Csak adatkezezési akadálya volt eddig.

Még most sem épült ki teljesen egész Európára a rendszer, de már elég jelentős előrelépés történt.

2016. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az hogy mikortol vezettek be a lenyegen nem valtoztat!Igy is ugy is be kell fizetned,mert ha nem akkor ugyanugy mint ha itthon tartoznal atadjak behajtasra!Szoval menj es fizesd be azt az 50eurot,mert aztan csak rosszabbul jarsz!
2016. jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg 2007 június 1.-én lépett hatályba az erről szóló törvény.

[link]

2016. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!