Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2,2 bar azonos guminyomással...

2,2 bar azonos guminyomással szoktam közlekedni, azonban az egyik gumi ereszt lassan szelep mellett. Kb.3 hét alatt ereszt le 1,5 barra. Ez veszélyes, káros az autónak, ha így közlekedek vele? És mindig visszapumpálom 3 hetente?

Figyelt kérdés
Nincs már kedvem gumishoz elvinni ez miatt (egy vagyonért) a nyári gumi csere előtt.
2016. jan. 8. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs már kedvem gumishoz elvinni ez miatt (egy vagyonért)"


Na igen.....kb 2000 forint tényleg egy vagyon...mert nagyjából ennyi lenne a szerelés meg az új szelep......a nyári gumi cserét meg nem nagyon tudom értelmezni így január elején...vagy nálad már jövő héttől tavaszodik?

2016. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
dolgozz meg a pénzedért...ha már ilyen spórolós vagy..(nem akartam kicsinyest írni)..
2016. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3 nap alatt lement 1.5 bár... elvittem gumishoz, megcsinálták 2000-ért. Nem tesz jót a guminak se, gyorsan kopik...
2016. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3500 Ft lenne ott, ahova én szoktam vinni.

És amióta megvan ez a téli gumi szettem csak szívok vele.. megvettem használtan 22.0000-ért, később kiderült, hogy már elég régiek (2009-es), aztán lecserélték a nyárikat 5.000-ért felnicserével, aztán az egyikkel belementem egy szegbe, (vagy az is lehet, hogy benne volt már, nem tudom.. ) aztán megcsináltattam azt (2000-ért) és most meg ez a szelephibás :/ ígyis már lassan annyiba van, mint egy új szett, nem szeretnék már rá költeni többet.

Amúgy jövő héten még nem lesz tavasz nálunk se :D De gondoltam március közepéig még párszor felpumpálom, ha leereszt, aztán utána meg úgyis mehet a levesbe... Alig várom már, hogy megszabaduljak ezektől a gumiktól.. soha többet nem veszek használtan az tuti, inkább legyen drága, de normális...

2016. jan. 8. 19:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Megnyugtató, hogy ilyen esetleg fillérbaszó emberekkel közlekedek együtt...
2016. jan. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*esetleg ilyen
2016. jan. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szegbe menni új gumival is lehet, a szelepnek meg szerintem nem sok köze van a gumihoz.


[link]


Ugye ilyen, ha tömlő nélküli, ha meg tömlős, akkor azt kell cserélni.


Egyébként közel sincs egy új szett ára az a 30.000Ft amit eddig ráköltöttél. Az enyémnek darabja volt ennyi újonnan, de azokkal vidáman közlekedek télen akármilyen időben. Ne sajnáld azt a 3500Ft-ot, mert ettől többet veszthetsz.


Ha meg már ennyire a fogadhoz vered a garast, legalább legyen benned annyi, hogy naponta ellenőrzöd a keréknyomást, és 2bar-nál már rápumpálsz, és akkor te is nyugodtan közlekedhetsz, tavaszig meg ki lehet bírni azt, hogy pár naponta pumpálsz.

2016. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jól van köszi a válaszokat, tippeket :D


Ez van, ez most így jött ki, nem fért bele a költségvetésbe az új szett karácsonykor.. főleg úgy, hogy most volt esedékes a negyedéves bizt + casco is (36.000Ft) Amúgy az én paramétereimmel, ami nekem kell már 60.000-ért fullos új szettet vehettem volna, de majd jövőre. :)

2016. jan. 9. 12:12
 9/12 anonim ***** válasza:

"És amióta megvan ez a téli gumi szettem csak szívok vele.. megvettem használtan 22.0000-ért, később kiderült, hogy már elég régiek (2009-es), aztán lecserélték a nyárikat 5.000-ért felnicserével, aztán az egyikkel belementem egy szegbe, (vagy "


2009-es, akkor ezt jövőre már nem rakhatod fel. 5-6 évig szabad egy gumit használni. Spórolni sok mindenen lehet, de a gumin és fékeken nem szabad. Ezek a legalapvetőbb biztonsági szempontok bármilyen gépjárműnél.


Azzal nincs baj, hogy lassan ereszt a gumi, a gond ott van, hogy megvárod, míg 1,5 barra lemegy. Ha minden napi első indulás előtt fújnál bele, akkor egy darabig elmehetsz így. Mondjuk én nem csinálnám ezt három hónapig, inkább irány a gumis.

2016. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
OKÉ
2016. jan. 13. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!