Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fixen telepített traffipax....

Fixen telepített traffipax. Lehet ezt így?

Figyelt kérdés

Tehát:

Mivel fixen telepített, minden alatta áthaladót beolvas/leszkennel/levideóz/leolvas. Nem sok ez egy kicsit? Így gyakorlatilag bárkit/bármikor meg tudnak figyelni, mikor hol mennyit járt, mennyit tartózkodott az adott településen, milyen autóval, stb. Szerintem ez súlyos visszaélésekre adhat lehetőséget, bármennyire is tagadják. Persze mindezt a "közlekedésbiztonság" palástjába bújtatva. Nyilván jó ez a bűnözők elfogásában, nincs is félnivalóm, de ezzel szerintem túlságosan megfigyelik az embereket. A másik kérdésem, hogy pl milyen jogon fotóz BE a kocsi utasterébe? Tudtommal az ott magánterület. Én pedig semmiféle engedélyt nem adtam senkinek hogy az én magánterületemet fotózza, bármennyire is közúton haladok.


2016. jan. 15. 00:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem. A kocsid közúton tartózkodik, ami közterület, ahol közlekedsz, és amire a KRESZ vonatkozik.

Tehát joga van benézni, hogy nem telefonálsz-e, be van-e kötve az öved, nem ültök-e heten egy öt személyes autóban.

Nem kell tőled semmiféle engedély, nem vagy te senki. Ha akarom, én is befotózok az ablakodon, és ha beszólsz, a letört kezedet dugom fel a seggedbe.

Neked kell engedélyt kérni, hogy vezethess (jogosítvány), és hogy a kocsiddal közúton autózhass (műszaki vizsga).

2016. jan. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod, mert rájuk is vonatkozik tudtommal az adatgyűjtési törvény. Csak korlátozott ideig őrizhetik meg a gyűjtött személyes adatokat. Mint ahogy például a honlapok is.

Ez néhány hónap.


Amit az előző írt, arról az jutott az eszembe, hogy milyen szép is a magyar nyelv a maga kettős tagadásaival: "nem vagy te senki" azt jelenti, hogy valaki vagy ! :)

2016. jan. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Rendben, de mi a garancia hogy be is tartják az erre vonatkozó szabályokat? Ki vagy kik ellenőrzik ezt?
2016. jan. 15. 01:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Ga rendes 3lábú, akkor rendőrök. Ha ezektől a lassíts és kiírja a sebességed, akkor senki. Azok csa éreztetik a törődést, hogy folyton gyorshajtasz és most kakis a pelus, hogy bünti lesz.
2016. jan. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Mivel fixen telepített, minden alatta áthaladót beolvas/leszkennel/levideóz/leolvas. Nem sok ez egy kicsit? Így gyakorlatilag bárkit/bármikor meg tudnak figyelni, mikor hol mennyit járt, mennyit tartózkodott az adott településen, milyen autóval, stb. Szerintem ez súlyos visszaélésekre adhat lehetőséget, bármennyire is tagadják."


Végre valaki észrevette a lényeget! :(

A nagy testvér figyel, Orwell jól érezte. Viszont ez szinte semmi ahhoz képest amit a levelezéseddel, a böngészési adataiddal, a telefonbeszélgetéseddel, az SMS-eiddel, a bankkártya használatoddal tesznek! Már tényleg csak a tarkóchip hiányzik.

2016. jan. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Van ám paranoia keményen.

Van rejtegetni valód? nyilván van. Anyu megtudja, hogy a szomszéd városba jársz k*rvázni?


Nem akarlak elkeseríteni de nem vagy te akkora ember, hogy direkt téged figyeljenek meg, amíg nem adsz rá okot.

Ja, hogy készülne egy jó kis kimutatás, hogy ki az aki körbemegy az M0-n és ki az aki akkor is a városon keresztül megy amikor nincs arra dolga? És egy bit leszel egy statisztikában, aminek segítségével (egy optimális világban) jobbá lehetne tenni a közlekedést.

2016. jan. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

szark. on

1. Mekkora hülye ez a Háttérhatalom™. Hogy ha tudod hogy hol vannak a traffipaxok, (mert tudod, nem egy térkép jelent már meg róluk) akkor egy mellékutca igénybevételével elkerülöd... -.-

szark. off


2. 365 fix traffipax van az országban, ráadásul csak főútvonalakon. Az ország területe 93036 km². Ennyi kamerával kb. ló**szt lehet megfigyelni. Sőt, szerintem az ország összes térfigyelő/sebességmérő kamerája az ország LAKOTT területének az 1/100000-ét sem fedi le. De szerintem még kevesebbet.


3. "...milyen jogon fotóz BE a kocsi utasterébe?" Alanyi jogon. Az autód utastere nem magánterület. (de nem is közterület, jogilag utastérnek vagy jármű belterének számít)


4. Tegyük fel hogy megfigyelés céljából építették ki. Téged, mint mezei Jóska Pista A4-es szabványállampolgár aki nem bűnöz, miben befolyásol a megfigyelés a való életben?


Azt még többé-kevésbé megértem, hogy a konteósok szeretnek rémeket látni. De miért hiszi azt minden konteós, hogy ő valami ritka értékes ember, akit a Háttérhatalom™ mindenáron meg akar figyelni?

2016. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves barátom, igen, ez lehetőséget ad megfigyelésekre. Pontosan tudni fogják, hogy napi hányszor haladsz át az adott ponton. Na de azt hiszed, hogy ez kiemelkedő? Olvassál utána, hogy a vásárlási szokásaidat milyen szinten monitorozzák. Nem véletlenül jönnek a személyre szabott akciós ajánlatok. Továbbá, a kiadásaidat is pontosan követik, teljes profilt állítanak fel rólad, így lehetséges az, hogy, ha a szokásostól eltérő pénzforgalmad van, rögtön jön a telefon a bankból.


És ez mind csak a jéghegy csúcsa.

2016. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

6-os:


nincs semmi rejtegetni valóm, nem hajtok gyorsan, nem szoktam szabálytalankodni. viszont (engem legalábbis) egyre jobban irritál ez a sok kamera, uton-útfélen. ne mondja nekem senki hogy ezzel nem élnek vissza, illetve még mindig nem tudjuk, hogy ezért KONKRÉTAN ki felel? Kit lehet felelősségre vonni, ha visszaélés történik? A szoci rendszerben nem volt ilyen mértékű megfigyelés (nem mintha visszasírnám azt a rendszert)

2016. jan. 15. 11:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Mondd már meg légy szíves, hogy a rengeteg pozitív hatáson kívül, mivel élnek vissza, és milyen hátrányod származik belőle, hogy téged, ezek szerint törvénytisztelő, és minden szabályt betartó állampolgárt rögzítenek ilyen kamerákon?


Persze, a magyarban benne van a sunnyogás, pont az említett szoci múlt miatt, amikor ha mindent jól csináltál is be kellett húzni, füled farkad. De annak 30 éve vége

2016. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!