Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Intézkedhet és büntethet-e a...

Intézkedhet és büntethet-e a rendőr sima koccanásnál - egy az út jobb oldalán parkoló autó tükrét "vittem el" miközben elmentem mellette - ha épp arra jár, miközben mi már töltjük a betétlapot, mivel elismertem a felelősséget?

Figyelt kérdés

A vétlen sofőr is mondta nekik, hogy minden oké, töltjük a betétlapot. Véleményem szerint ez sima biztosítási ügy ebben az esetben.

Ráadásul a büntetésre csak a szabálysértési törvény 224-et vezette fel, ami magyarra fordítva annyit tesz, hogy "aki a KRESZ szabályait megsérti, szabálysértést követ el".

De olyan KRESZ szabályt nem találtam, amit megsértettem volna.

Mert a kikerülésre az előzés szabályai vonatkoznak, azok pedig a következők.

34. § Előzés


(1) Előzni abban az esetben SZABAD, ha


a) az előzés céljából igénybe venni kívánt forgalmi sáv olyan távolságban szabad, hogy - figyelemmel az előzni kívánó és a megelőzendő jármű sebessége közötti különbségre - az előzés a szembejövő forgalmat nem zavarja;


b) az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;


c) az előzni kívánó jármű előtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármű előzési szándékot nem jelzett;


!!!d) az előzés során a megelőzendő jármű mellett megfelelő oldaltávolságot LEHET tartani;!!!


e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni.


Bementem a rendőrségre, és ott a "d" pontra hivatkoztak, ami szerintem nem áll meg, mert jól mértem fel, hogy LEHET megfelelő oldaltávolságot tartani, csak elb..tam.

Az ügyetlenségre pedig nem találtam szabályt.

Szóval, joguk volt-e egyáltalán intézkedni egy ilyen esetben, és ha igen, akkor jogos-e a büntetés?



2016. jan. 25. 09:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az a pár liba biztos megérte, mert 25 éve vezetek és ez az első általam okozott koccanás...
2016. jan. 25. 14:45
 12/14 anonim ***** válasza:

A rendőr minden szabálysértés miatt szabhat ki bírságot, ami a szabálysértési törvényben szerepel. A közúti baleset okozása is szabálysértés, mely során a 2012. évi II. tv. alapján bírságot szabhat ki, hiszen balesetet okoztál.

Ez független a baleseti bejelentő laptól. A szabálysértés nem egyenlő a biztosító felőli jelzéssel. Teljesen jogszerű volt a bírság.


"Előzni abban az esetben SZABAD, ha az előzés során a megelőzendő jármű mellett megfelelő oldaltávolságot LEHET tartani;!!!" Szerinted, ha baleset lett belőle, akkor sikerült a manővered? :)

2016. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az oldaltávolság tartására van konkrétan meghatározott, centiben számszerűsített szabály? Mondjuk az előzéshez szükséges menetsebesség függvényében, táblázatba foglalva?

Hány centi be nem tartása az, ami már szabálysértés?

2016. jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Konkrét mértékegység nincs.

KRESZ vizsgán sem fogja minden előzés előtt lemérettetni veled a vizsgabiztos, ha hibázol, akkor megbuksz.

Vezetői engedéllyel, ha hibázol, megbüntetnek.

2016. jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!