Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki súlyosan megsérül,...

Ha valaki súlyosan megsérül, de szállítható, akkor bevihetem-e az ambulanciára így?

Figyelt kérdés
Kénytelen lennék áthágni egy halom kresz szabályt, de megmenteném az életét. Ne bp belvárosra gondoljunk, hanem egy olyan helyre amit a mentő nehezen közelítene meg és messze van a mentőállomástól. A saját kocsimmal bevihetem a sérültet? Szólni kell közben a 107-nek, hogy sérültet viszek ne meszeljenek le? :))
2016. jan. 27. 13:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%

Egyik jó ismerősöm azért él még mindig mert a fiának ajándékba vett egy 3-as BMW-t, a várostól 30 km-re laknak. A bácsi rosszul lett (nem tudom pontosan mi baja nem emlékszem) azonnal fogta a srác beültette a apukáját a autóba és 14 perc alatt a kórházba voltak a orvosok is mondták, hogy ha mentővel szórakozik és nem ilyen talpraesett a fia most nem beszélhetnének, vészvillogóval mentek végig a kórházig és semmi baj nem történt (rendőr nem is volt a úton).


Mondta a srác, hogy ha piszkálta volna a rendőr ő biza nem állt volna meg, inkább ül éveket minthogy ne legyen apja.... jól tette.

2016. jan. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Mondta a srác, hogy ha piszkálta volna a rendőr ő biza nem állt volna meg, inkább ül éveket minthogy ne legyen apja.... jól tette." - Azért ezt gondold át!

Ha nem áll meg, elkezdik üldözni, és lehet hogy nem csak apja, de ő se lenne egy esetleges baleset miatt.

Ha a rendőr megállítja, és látja mi a helyzet, biztos segített volna, és lehet, hogy azzal az 1-2 percnél, amit a megállással veszít, többet nyert volna ha a rendőrautóval viszik tovább az apját.

2016. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó és fontos dolog a talpraesettség, de ez inkább a vakmerőség esete. Igen, én is megnyomtam a gázt, amikor egyik rokonom rosszul lett, de pl. piroson nem hajtottam át, zebra előtt megálltam, ha jött a gyalog, elsőbbséget megadtam és ész nélkül nem előztem. Buszsávot mondjuk használtam volna, ha úgy adódik. Senki más nem tudhatja rajtad kívül, hogy miért sietsz, így sok szabálytalanságodra nem is számítanak. Márpedig plusz sok sérültet eredményez egy baleset és az amúgy menthető utasodat is életveszélybe sodorhatja.
2016. jan. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11: Azért nem mindegy, hogy valaki rosszul lett, vagy súlyosan megsérült.
2016. jan. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy helyzetfüggő a dolog. Nyilván ha gerincsérült akkor nem mozgatjuk, ha több sebből vérzik akkor meg valamit kitalálunk. De vannak olyan helyzetek amikor szállítható. A kérdést is úgy tettem fel, hogy szááállííthatóóó. De a választ végülis megkaptam mert ha a végszükség az úr akkor vihetem ésszerű keretek közt közlekedve de mégis gyorsabban mint egy mentő .. ha ezzel életet mentek.
2016. jan. 28. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!