Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Piros jelzés közben felvillan...

Goodgreen kérdése:

Piros jelzés közben felvillan egy jobbra kanyarodást engedélyező kiegészítő fényjelzés. A második helyen álló jármű kikerülheti-e az előtte álló járművet, hogy ő jobbra kanyarodhasson?

Figyelt kérdés

Szerintem nem. Viszont ez a kérdés azért fogalmazódott meg bennem mert én álltam elől egy kismotorral. Jobbra akartam kanyarodni ám mikor a zöld nyíl felvillant én berakram sebességbe a motort és elindultam. Ez kb 3 másodperc. Elindultam és a tükrömben feltünt egy sx4 ami épp azon volt, hogy kikerüljön és elforduljon jobbra. Megálltam és kézzel lábbal megérdeklődtem mi a fenét csinál. Erre mutogat, hogy menjek már mi van már...

Elhiszem, hogy siet de ha átmegy rajtam akkor tuti elkésik....


2016. febr. 3. 15:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez a kiegészítő lámpa jó dolog, de a sok türelmetlen tuloknak nem tudsz jót tenni.

Amúgy nem előzheti meg. Ha 10 autó áll a sorban és az első egyenesen akar menni akkor a többi 9 is szépen áll mögötte, hiába akarna mind jobbra menni.

2016. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Itt dél-Budán van néhány ilyen kiegészítős kereszteződés. Ha felvillan a jobbra nyíl, akkor sajnos ki kell várni az előtted állót, ha ő egyenesen akar továbbhaladni...

...ilyenkor szokott jönni a de...

...de ha a gyökér nem tudja mit jelent az a jobbra nyíl, akkor ki kell várni a telezöldet. Jobbra indexel ugyan, de csak akkor mer elindulni ha telezöldre indul a többi sáv is...


A kismocinál az a helyzet, hogy lassúnak nézik a segédmotort, és tolják, pedig nem kéne.


Az igazi szégyen az, hogy sok embernek fingja sincs a jobbra zöld nyíl jelentéséről...

2016. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

"Az igazi szégyen az, hogy sok embernek fingja sincs a jobbra zöld nyíl jelentéséről..."


Ezt osztom. Vannak még ennél is érdekesebb figurák akik az egyenes zöld nyilas jelzésnél is vidáman fordulgatnak jobbra, balra.

2016. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lámpakombináció idehaza igazi majomfogó! Nem egyszer az van hogy egyenesen mennék tovább,a kieg lámpa kivillan jobbra zölden ,a mögöttem lévő meg tülköl mint az állat,pedig látja hogy nem indexelek. Én meg kérdem mi a fax bajod van? Aztán ha még nagyobb türhő akkor záróvonalon át kielőz. Ami mellékesen tilos, de hát nyert 10 mp-et ezzel biztos.
2016. febr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Teljesen logikus, hogy tiltott manőver a kiegészítő nyílnál kikerülni a nem a nyíl irányába továbbhaladókat, hiszen ha a kikerülést nem sikerül a teliöld megjelenéséig befejezni és az egyenesen haladó elindul, annak baleset lesz a vége.


Lehet azonban figyelmes az ember:

- ha egyenesen haladásra több sáv van, nem az egyetlen jobbra kanyarodasra is kijelölt sávba állsz be

- ha mégis vagy nincs másik sáv, az egy nyomon haladó járművel behúzódsz balra és akkor elférnek melletted jobbról. Viszont indulásnál észnél kell lenned!

2016. febr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Itt pont az a helyzet állt elő ugye, hogy én is jobbra akartam kanyarodni. Ha nem veszem észre és megindulok ahogy kell, bevág elém gondolom mert egyenesen piros ugye. Viszont ha nem is üt el akkor eldönthetem,hogy neki, esetleg alá esek vagy egy oszlop vagy a gyalogosok. Nem vagyok csupaideg az eset miatt nem ez a lényeg csak tuni akartam amit tudok. Köszi aki írt!
2016. febr. 3. 17:40
 7/22 Beviz Elek ***** válasza:
20%

Lassan indultál el, lehet azt hitte hogy még kiolvasol egy könyvet a kereszteződésben/nem tudod hogy mire jó a nyilas zöld (sokan vannak így).

Egy motorost én is kikerülnék minden gond nélkül, elférünk ketten a sávban.


Teljesen fölösleges rugózni a dolgon, szerintem nem haltál meg, a motorod is egyben van, sokkal egyszerűbb lett volna körültekintően elindulni és békében tovább menni.

2016. febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Alex Fly ***** válasza:
62%
Egy nyomon halad[ járművel célszerű ilyenkor sávot foglalni. Ha a sáv közepén állsz meg, akkor egyértelmű, hogy nem fér el melletted. Sáv szélén állva viszont sokan azt képzelik, hogy egy sáv elég széles ahhoz, hogy elférjen egy egynyomú és egy két nyomon haladó jármű egymás mellett a minimálisan szükséges biztonságos oldaltávval (előzéskor minimum 1, de inkább másfél méter). Aztán mikor tapasztalja, hogy ez nincs így, az esetek nagy részében a saját tragacsa helyett a biztonságos oldaltávolságot hiszi feleslegesnek.
2016. febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Beviz Elek ***** válasza:
27%

Egy pattanással ne álljon a sáv közepén. Húzódjon csak le hogy el lehessen férni mellette.


Minek 1 és 1,5 méter lámpánál elinduláskor egy álló motor mellett? Ez 100-150 cm. Ha nincs berúgva a motoros, akkor 20cm bőven elég. Természetesen ha autópalyán 130as tempóval mész el mellette, akkor legyen egy normális oldaltávolság. De itt egy álló motorosról és egy kb 10km/órával haladó autóról van szó.

2016. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Beviz Elek légyszi olvasdd el mégegyszer a szöveget hátha megérted. :)
2016. febr. 3. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!