Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Út szélén lévő buszmegállóban...

Út szélén lévő buszmegállóban meg lehet állni személyautóval az emberek ki-és beszállása ideéig?

Figyelt kérdés

2016. febr. 3. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Lehetni lehet, csak nem szabad. Nemhogy a megállóban nem, de előtte 15, utána 5 méterre sem.
2016. febr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Azért is érdekelt, mert mikor egy ismerősöm autójából szálltam ki, akkor ő a buszmegállóban állt meg és pont akkor jöttek arra a rendőrök. Nem történt semmi, elment mellettünk, csak annyi, hogy jobban néztek mint szoktak. :D

2016. febr. 3. 23:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már úgy is álltam buszmegállóban, hogy leállított motorral több percig vártam egyik haveromat aztán jöttek a rendőrök szép lassan mentek el mellettem, nagyon néztek, aztán elhajtottak. :D

Tisztában vagyok vele, hogy tilos, de tudtam hogy akkor már nem jár arra busz és ilyen helyen biztonságosabb megállni, mint az út szélén azt azért szögezzük le.

2016. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez inkább rendőrfüggő. :D
2016. febr. 3. 23:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, egy szava sem lehetett volna sem az ismerősödnek sem nekem ha ezért fizetnünk kell, de hálaistennek erre még nagyon nem harapnak a szervek. :D
2016. febr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrnek az a dolga, hogy szúrósan nézzen. Egyébként nagyon jól látja, hogy ott a vezető, tehát nem elhagyott parkoló kocsiól van szó..Nem az a célja, hogy minden szarért megbüntesse a pogárt, hanem csak a jól látható, forgalmat zavaró hibáért büntet.


Ha rád vár a busz, mert nem tud baállni, akkor szól..

egyébként minek?

2016. febr. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Abszolút tilos ott még megállni is, de nem egy főbenjáró bűn. Főleg azért nem, mert idehaza nagyon kevés a Kiss&Ride megállóhely, ami kifejezetten a csomópontokig autóval elvitt utazók kiszállasára kijelölt hely. Talán csak Dorogon láttam ilyet Magyarországon.
2016. febr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg tilos,gyakorlatilag sokkal biztonságosabb ott megállni mint vészvillogóval a sáv szélén,had kerülgesen mindenki. Logikus,ha éppen látod hogy jön a busz mögötted akkor nem állsz meg.
2016. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)

Szép napot!

2016. febr. 4. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!