Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autós ledudál a zebráról,...

Az autós ledudál a zebráról, ez normális?

Figyelt kérdés
Anyukámat kísértem át a bolthoz a zebrán, mivel egyedül nem tud menni. Nyilván lassan haladunk, nem úgy mint egy 15éves. Egy nyugdíjas pár lelassított hogy átenged aztán látta hogy totyogunk, és elkezdett dudálgatni meg mutogatni. Férfi volt a sofőr. Odaléptem a szélvédőjéhez és bekopogtam jó hangosan, erre elhajtott. Térfigyelő nincs ott sajnos. Szerintem nem kéne sürgetni a gyalogost főleg ha öreg és beteg. Nem?!
2016. febr. 6. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg nem illene dudálnia, de legalább annyira problémás, ha elkezdesz kopogni az ablakon!!!!!
2016. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
95%
Természetesen nem normális, de sok a bunkó...
2016. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Ráadásul nyugdíjasok voltak, ők igazán megérthetnék az ilyet...
2016. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pont ezaz!!!
2016. febr. 6. 12:54
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem, miért lényeges itt az, hogy nyugdíjasok dudáltak rá a nehezen mozgó gyalogosra. Ugyanis bárki csinálja, akkor is ordenáré nagy parasztság sürgetni a nyilvánvalóan nehezen mozgó gyalogost a zebrán. És az ablakon bekopogni igenis indokolt lehet, mert azért ez kicsit több a soknál, nem árt ezt tudtára adni annak, aki ekkora bunkó.
2016. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Persze hogy bunkóság, de az még rátesz egy lapáttal hogy nyugdíjasok csinálják.
2016. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Ezért lettem 0%-ra leszavazva? Szánalom :D Értelmezzetek szöveget...
2016. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
100%

Nem. A gyalogátkelőn áthaladó gyalogos zavarása tilos. Ugyanúgy a hangjelzés is lakott területen. (kivéve közvetlen balesetveszély elhárítása esetén, de az egy gyalogos áthaladásakor álló jármű esetében nem igazán értelmezhető)

Egyáltalán nem normálisn hogy a KRESZ ismeretének ily nagyfokú hiányosságával bárki is járművet vezethessen. És akkor még egy szót sem szóltam az együttélés alapvető emberi normáiról...

2016. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Aki középkorúként türhő volt az öregen is az marad. Nyugdíj mellé nem kap se több észt se több empátiát..És sajnos már nevelni is felesleges ha eddig nem sikerült..
2016. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez egy jó példa arra, hogy Magyarországon nem létezik közlekedésrendészet. Ha létezne, akkor a tiltott hangjelzés (lakott területen voltatok gondolom, és nem volt veszélyhelyzet, amire figyelmeztetett), lennem mondjuk egy 10-es, az áthaladó zavarása pedig egy másik 10-es. Ezt elmesélné az ismerőseinek, és mindannyiuknak 20000 okuk lenne továbbra is balkáni módon gondolkodva, de idomítottan közlekedni (ha már az értelem magas).


Jobb esetben akkor dudálnék, ha a szembejövő nem akar megállni, de akkor meg inkább fénykürttel jelzem neki a veszélyt / önnön suttyóságát.


A térfigyelő nem vesz hangot, legfeljebb azt, hogy molesztálod a zebránál álló autót...

2016. febr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!