Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok birka miért nem képes...

Sok birka miért nem képes lekapcsolni a távolságit, ha a szembe sávban jön valaki?

Figyelt kérdés

Rossz minőségű, kis forgalmú úton közlekedek, jobbról-balról erdő, az út sok km-en át kanyarog.

Elhiszem, hogy ő is látni akar, de én látok a távolsági nélkül is, addig amíg elmegy mellettem a másik.

És mégis minden egyes nap ugyanaz a forgatókönyv, már nagyon unom, nem mellesleg pedig életveszélyes.


2016. febr. 14. 13:01
1 2
 1/12 Tomcatters ***** válasza:
Velem is nem rég előfordult hasonló dolog... annyi, hogy mögöttem jött km en át reflektorral ......Megelégeltem lassítottam ,és magamelé engedtem .. Utánna én is rákapcsoltam mögötte a reflektort tán egy percig,h vegye magát észre :/
2016. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mert bunkók

nekem nincs jogsim de a rokonaim mindig lekapcsolják a reflektort ha jön szembe egy autó

2016. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ó ha magasabban ülnél nem is tőrödnél vele. Velem pont 1 hete történt, hogy bi-xenon refivel Suzukit vezetve ( azért fontos, hogy Suzukit mert az értelmesebb autók fényszóró magasságába ülök és pont a pofámba világít a lámpa még a tompított is ) egy kanyarba annyira elvakított, hogy egy kevés ideig nem is láttam.... tudom miről beszélsz, nem tudsz ellene mit tenni hacsak nem veszel egy terepjárót vagy egy teherautót, na ott nem zavarna....
2016. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert elfelejtik lekapcsolni, nem kell túlmisztifikálni a dolgot.
2016. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. Lehet, hogy elfelejti, hogy távolságin van. Megoldás: röviden rávillantasz és lassítasz.


2. Lehet, hogy fél attól: nem lát meg időben egy akadályt, miközben elhalad melletted. Megoldás: röviden rávillantasz és lassítasz.


3. Lehet, hogy tele van pakolva a kocsija és nem tűnik fel neki, hogy rossz így a tompított magassági beállítása. Ez neked tűnhet akár távolsági fénynek is. Megoldás: röviden rávillantasz és lassítasz.

2016. febr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

van, aki villantás után leveszi, más ugyanúgy jön továbbra is.

de basszus, ne "felejtse el", mikor az múlik rajta, hogy a másik esetleg kisodródik, mert a kanyarban nem lát semmit.


a büdös életben nem derül ki, hogy ki volt az a tahó, de te lehet az árokban kötsz ki, több százezres, több milliós károd keletkezik, és ha túléled, lehet örökre tolószékben leszel.

vagy ha a gyerekeddel történik ez meg, hogy a másik tapló elvakította, nem fogod ilyen lazán felfogni, hogy ", túl van ez misztifikálva!"

2016. febr. 14. 13:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Mert túl sokat behegnek és nincs eszük 😊

Egy birka

Beeeeeeeee

2016. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De pont ezt magyarázom, kérdező, hogy van, aki tévedésből hagyja úgy, az visszaveszi. Aki fosik, hogy Ő nem fog látni semmit és leszårja a fejedet, azon bizony nem fogsz változtatni. És ha nincs is távolságin, csak rossz a beállítás, azon sem tud pár másodperc alatt változtatni.
2016. febr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezen kár fennakadni,ráteszed a refit te is, és máris leveszi a másik. Ha meg nem veszi le,akkor nem is refivel jött csak le van terhelve a kocsi és vagy nincs is benne gyárilag magasságállító(elég sok régebbi kocsiban nem volt) ,vagy az már rég elromlott (gyakran előfordul)

Az is lehet hogy nem veszi le a ráreflektorozás ellenére sem,mert csak,ez a legritkább eset tapasztalatom szerint.

2016. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"de te lehet az árokban kötsz ki"

Ezt nem nagyon értem. Ha te nem látsz semmit, akkor is haladsz tovább a semmibe, ésmás lenne a hibás, ha árokba hajtanál???

Én suzukit vezetek, úgyhogy ahogy fentebb is írták, nekemelég simán este közlekednem, hogy alig lássak. Főleg a rosszul beállított tompított fénnyel közlekedőkkel szemben. De ekkor megyek lassabban akár 40-nel, mertha nem látok semmit, nem szeretek száguldozni.



Egyébként én a ködlámpásokat szeretem. Akik városban használják, és hiába megyek mögöttük, eszükbe nem jut lekapcsolni, ha villogok, akkor se. Nekem meg follyon ki a szemem... Nem értem forgalomban minek kapcsolják fel, amikor lakott területen belül nem is lehetne...

2016. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!