Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha belföldi (magyar belföld)...

Ha belföldi (magyar belföld) kamionos szeretnék lenni, mekkora rutinnal kell rendelkeznem személyautóval?

Figyelt kérdés

Már írtam ki egyszer egy hasonló kérdést buszsofőrködéssel kapcsolatban, szóval sokaknak ismerős lehet a kérdés, akik nem olvasták azoknak itt egy kis "tájékoztató":) (bemásolom az akkori kérdésem, csak most busz helyett kamionozást vettem előtérbe)


"Ennél nagyobb rutinra kell szert tennem ha buszsofőr szeretnék lenni?


2 éve van B kategóriás jogosítványom, minden vizsgám sikerült elsőre (hála Istennek :)) Azt mondják, hogy nem vezetek rosszul, olyan "szabálybetartós" fajta vagyok, néha viszont pont ebből fakadóan vannak kisebb-nagyobb bénázásaim is. A busz sofőrködés nagyon vonz, azonban nem tudom, hogy mekkora rutin szükséges a személyautónál, hogy odaengedjenek a busz volánjához. Hogyha képletesen akarom magam kifejezni, akkor egy buszsofőrnek akár bekötött szemmel is kell tudnia autót vezetni, vagy egy átlagos autóvezetőből is lehet jó buszsofőr? 20/F"


2016. febr. 16. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ilyeneket ne írj bele az önéletrajzodba. :D Vagyis beírhatod csak nem sokat ér. Az lenne jó, ha pár évet lenyomnál sofőrként egy olyan autóval amit B-vel is vezethetsz. Ezzel a rutin dologgal az a gond, hogy nem tudják ellenőrizni. Szóval megkérdezik tőled, hogy eddig mennyit mentél olyan számot kamuzol amilyet akarsz. De ha látják, hogy egy futárcégnél vagy akárhol dolgoztál sofőrként ilyen 3,5 tonnáson, akkor biztos van rutinod.

Ahhoz, hogy jó sofőr legyél 3 dolog szükséges: önbizalom (nem túlzott csak amennyi kell), érzék (ezzel vagy születsz vagy nem) és rutin. Ez a három dolog ha megvan, akkor bármit elvezetsz. Ja meg persze szeretni sem árt, dehát az nálad szerintem nem gond. :D

2016. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jah vágom :) csak az a baj ahogy így nézegettem B jogsis sofőrállásokat, hogy nem igazán alkalmaznak pályakezdőket, mindenhol ezt olvasni, hogy "tapasztalattal rendelkező" sofőröket keresnek, nekem meg nem ártana ha vki betanítana mert még egy huzamba pl. nem vezettem több 100 km-t
2016. febr. 16. 17:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen-Sopron távon ki lehet vezetni egyhuzamban a 4,5 órát,az meg jóval több, mint 100km.


Ha B-s munkára is elvárás a gyakorlat, akkor szerinted egy 16,5-18,75 méteres 40 tonnás járműszerelvényre? :D


Ez nem úgy működik, hogy 30 évig vezetsz B-t és utána már megy minden, oda is gyakorlat kell. Sőt, oda kell csak igazán gyakorlat. Igazából a személyautós rutin annyiban számít, hogy ismered a táblákat, meg a közlekedés, tehát nem kell megtanulnod forgalomban közlekedni. Ez néhány ezer/tízezer kilométeren megvan. Utána már nem a forgalom fogja elvonni a figyelmed, hanem a nagyobb méretű jármű kezelése.


Ha nem okoz gondot az ország egyik végéből a másikba elmenni személyautóval, Budapesten keresztbe-kasba kocsikázni csúcsidőben akkor félig alkalmas vagy a feladatra. A másik fele majd utána kialakul.

2016. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi! azt hiszem választ kaptam minden kérdésemre :)
2016. febr. 16. 19:58
 5/10 anonim ***** válasza:
kamionhoz nem elég a B-s tapasztalat mivel azt teljesen máshogy kell vezetni, és mások a tulajdonságai is. Nem lehet érezni a jármű méreteit, meddig van kint az oldala, stb. Barátnőm apja kamionos, sokat mesélt erről, hogy nagyon sok a necces út, ahol kb vakon, érzésre kell menni ezek miatt.
2016. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kedves John Mclane, ez azért nincs teljesen így. Meglepődve tapasztaltam, hogy ha valaki B-s munkára keres pl nemzetközibe sofőrt, akkor MINDIG kér nemzetközi tapasztalatot, és van aki 5-10 évet, míg CE-nél kb minden 4., a többi még kezdőket is alkalmaz. Én sem értem, hogy mire fel van ez így, de már elég rég óta nézegetem az álláshirdetéseket több oldalon is, és mindenhol ezt tapasztaltam :D Nemzetközinél, belföldezőset nem nagyon nézek, de ott inkább vezetési tapasztalatot kérnek, amit be lehet kamuzni mert ha pl a vizsga után elmész rögtön dolgozni akkor még benned van az a kis rutin, és lehet alkotni.
2016. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
C+E sofőrökbül elég nagy hiány van. Be lehet kamuzni valami gyakorlatot, de az első tolatásnál úgy is kibukik.. :D
2016. febr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
CE-nèl az első rámpa megmutatja, mennyire vagy kezdő, a kutyát nem érdekli a b kategóriás rutinod, attól nem fogsz tudni sem buszt, sem kamiont vezetni. Busznál ami furcsa, hogy mögötted van a kormányzott kerèk.
2016. szept. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem ugyanaz kamiont meg személyautót vezetni, de nem mindegy, hogy eddig otthon a kis smarttal leugrottál hétvégente a tescoba vagy egy 3 és felessel beutaztad fél európát. Mindenkinek el kell kezdeni valahol, csak hát ugye minden cég úgy van vele, hogy ne pont nálam. :D Meg aztán az sem mindegy, hogy mennyi időre tesznek be egy rutinos mellé négykezesben az elején. Annyi mindenre kell figyelni meg annyit kell tanulni, hogy egyedül hamar besz*psz.
2016. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy látom bárki ember fiából lehet buszsofőr. Nekem csak két buszvezető ismerősöm van, mindkettő kemény alkoholista. Ha nekik lehet és nem hullanak ki a rostán, akkor bárkinek. nemrég azt mondta a kilenc éves lányom, hogy minden nap szokták látni a buszsofőrt, hogy megáll a megállóban és átsiet a szemközti kocsmába. Bemegy és kijön, majd megy tovább. Mondtam neki, hogy az a Gergő, apátok általános iskolás osztálytársa. Minden reggel fél nyolckor bedob egy felest. Szívesen feljelenteném, de itt egyhamar kiderülne hogy ki dobta fel és akkor az egész családja rajtam lenne évekig. Kinek kell ez...
2018. márc. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!