Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkolás céljából áttérhetünk...

Parkolás céljából áttérhetünk a szemközti sávba, és parkolhatunk a bal az oldalon, vagy mindenképp a a jobb oldalon vagyunk kötelesek megállni?

Figyelt kérdés
Természetesen kijelölt parkolóhelyekre gondolok.

2016. márc. 22. 23:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a menetirány szerinti jobb oldalon kell parkolni. Egyirányú úton lehet menetirány szerinti balon bizonyos feltételek mellett, de mivel írtad, hogy szemközti sáv, gondolom nem egyirányú.
2016. márc. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%
KRESZ szerint ahogy előttem írják de amúgy senki se foglalkozik vele.
2016. márc. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
2-es: Láttam már rendőröket ilyenért büntetni.
2016. márc. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%
BP-en rengeteg példa van erre, ha szabálytalan ha nem.
2016. márc. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
Ez szerintem csak párhuzamos parkolásra érvényes
2016. márc. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%

"2-es: Láttam már rendőröket ilyenért büntetni."


az jó amerre én járok minden 2. autó szemben parkol és az Örstől 1 utcára. Le se sz-rják. Sőt, ahogy a sarkon parkolást, vagy a zebra előtt parkolást sem.

2016. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
mármint a rendőrőrstől, nem a tértől.
2016. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
27%
Igazából az elindulásod lesz szabálytalan, ezért fognak megbüntetni menetiránnyal szembeni parkolásért, engem is büntettek már meg ezért, pedig zsákutca elején parkoltam, de betolattam, hogy könnyebb legyen majd elindulni, ez sem érdekelt senkit.
2016. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%

Kresz szerint tilos! Valójában nem is a rendőr, hanem a közteres büntet érte,akit ha éppen éhes a helyi polgármester akkor kivezényelnek "aratni" kampányszerüen.


Éppen ez a lényeg,hogy altatják a dolgot akár hónapokig,amíg a jónép szépen lexarja ezt az amúgy értelmetlen szabályt,és amikor már jó sok fordított parkoló összegyűlt végigkaszálják az utcákat milliókat beszedve.

Mellesleg sokkal balesetveszélyesebb ipszilonozgatni a két sávos úton a parkoló kocsik közt -csak hogy szép irányba álljon a kocsi eleje-de az kit érdekel..

2016. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

"csak hogy szép irányba álljon a kocsi eleje-de az kit érdekel.."


Ez azért nem egészen így van, egyáltalán nem értelmetlen szabály ez. Most gondolj bele, megállsz az út szélén menetirány szerinti balon, utána beáll valaki eléd meg mögéd, aztán indulnál el. Nem látod, hogy jön e valaki szemből, mivel bal oldalon ülsz és ráadásul azon a sávon keresztül kell visszatérj a tiedbe. Úgy nekicsattansz a szembejövőnek mint a huzat és nem ő lesz a hibás, elhiheted. :D

Ez azért kicsit rízikósabb mint az ipszilonozás. Nem csak az emberek csesztetése miatt van a KRESZ, vagy azért , hogy "szép irányba álljon a kocsi eleje"...

2016. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!