Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol jobb megtanulni vezetni?

Hol jobb megtanulni vezetni?

Figyelt kérdés
Falun lakom, közel egy kisvároshoz, kb. 30 km-re egy megyeszekhelytől. Autósiskola van mindkét helyen bőven, de hova lenne jobb járni? Ha a nagyvárosba megyek, gondolom a vezetés városon belül lesz, nem? A vizsga biztos, hogy ott lesz, ezért gondoltam, hogy jobb, ha szokom a környezetet. Vélemények?

2015. szept. 29. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Városban!!!!
2015. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mindegy! Városi és országúti vezetésből is kell venni órákat! De amúgy vezetni úgysem a tanfolyam alatt tanulsz meg, csak jogsit szerzel.
2015. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vizsgák a nagyobb városokban vannak, ahol a kötelező feladatokat is be tudja mutatni a vizsgázó.

Ilyen kötelezők a sávváltások (jobbra és balra), egyirányú utcából kanyarodás (balra is), stb.


Oda érdemes járni, ahol megfelelő oktatásban részesülsz, lehet ez a meg nem nevezett kisváros is, viszont arra számolj, hogy onnan is bejártok majd vezetni a megyeszékhelyre.

Így az is mérlegelendő, hogy a beutazás, haza jutás honnan egyszerűbb.

Tanulás szempontjából jobb a megyeszékhely, mert a vidékről bejárást általában felszámolják az iskolák, az is vezetés, de országúton valójában kevesebbet lehet tanulni, a lényeg a nagyvárosi forgatag lesz.

2015. szept. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 b4r4thg ***** válasza:
Városban tanulj meg, akkor nem lesz az, hogy később forgalmas helyeken parázol.
2015. szept. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én jómagam Szolnokon tanultam és vizsgáztam is le (2. alkalommal).

Azóta megjártam Budapestet is. Azt kell, hogy mondjam örülök, hogy forgalmasabb,nagyobb városban tanultam meg a vezetést. Budapesten sem vészesebb, visz a forgalom magával, csak tudd, hogy mikor merre akarsz menni és időben kezd el a besorolást, különben elvisz a forgalom szó szerint. :D

2015. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!