Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Így hogyan fogok levizsgázni...

Így hogyan fogok levizsgázni elsősegélyből?

Figyelt kérdés
Meg akarom csinálni a jogsit, már holnap kezdem is a KRESZ-t. Szükségem van rá nagyon, mert mozgássérült vagyok, és lassan már mindenféle támogatást elvettek, köztük a MÁK (90%-os utazási) kártyát is. Állandóan kimegy a bal térdem, így a térdepelés nem megy, végtagjaim végén az izmok sorvadtak, vagy sokkal gyengébbek az átlagnál, hétköznapi mozdulatok nem mennek (pl.: a jobb oldalamra nehezen fordulok), donga lábam van, kezeimet nem tudom kinyújtani, görbék az ujjaim stb. napestig sorolhatnám. A lényeg, hogy nem tudom összekulcsolni úgy a kezem, hogy tökéletes legyen egy újraélesztés, nem tudnák valakit kiemelni egy autóból, nem tudnák mellé letérdepelni, egy rossz mozdulat és kimegy a térdem. Így hogy csináljam meg a vizsgán a feladatokat, nem lehet valami felmentést kérni? Félek, hogy ezen megy majd el az egész....

2016. ápr. 1. 18:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy vezetésre alkalmas vagyok, hisz megbírok ülni egy autóban, fogva egy kormánykereket, nyomni 3 fajta pedált és váltani. Úgyhogy legyen szíves az, aki csak rosszat akar írni, vagy el akar tántorítani a vezetéstől, az ne írjon, (mert mint ahogy azt fent írtam, nagy szükségem van rá). Köszönöm! :)
2016. ápr. 1. 18:58
 2/10 BiTOPro97 ***** válasza:
42%
Nem létezik rá EÜ felmentés?
2016. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla. Annyit tudok, hogy ha valamilyen EÜ tapasztalatod, vagy szakmád van (pl.: orvos vagy, vagy hasonló és természetesen van róla papírod), akkor kérhetsz felmentést. Nagy szívás lenne, ha ezen menne el minden, mert pl. valakit nem bírtam kellőképpen (vagy semennyire) megemelni a vizsga alatt stb...
2016. ápr. 1. 19:50
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

A közelben lakik egy ember, aki egy balesetben mindkét karját elvesztette, majd megkérdezem, hogy neki hogyan lett meg az elsősegély vizsgája.

Szerintem ő se tudta megcsinálni a mellkasprést, de jogsija van, és egy átalakított lábbal kormányozható autót vezet.

2016. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. ápr. 1. 20:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Tuti hogy megoldható, helyben kell ezt elondani és segitenek.
2016. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
A tételek jó része csak szóbeli válaszos. Másrészt sokféle vizsgabiztos van, nálunk csak meg kellett jelenni a vizsgán és ennyi volt. De valahol meg agyon buktatják az embereket ok nélkül. Tehát addig mész vizsgára amíg ki nem húzol egy szóbeli tételt, amire már az első vizsgán nagy esélyed van.
2016. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
A vizsgáztatók nagyon-nagy része mentődolgozó. Van bennük empátia, nem ezen fog múlni, csak vizsgakor ezeket szépen mond el nekik, és ne hazudj! Így biztosan segíteni fognak ők is!
2016. ápr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szotyi41 ***** válasza:
Amikor én mentem vizsgázni volt egy hasonló helyzetben lévő személy. Neki csak el kellett mondani hogy mit tenne abban az esetben.
2017. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy már a jogsim is meg van. :) Segítettek és mondta is a vizsgáztató, hogy a befúvást ne csináljam, mert látja, hogy a kezem miatt nem megy.
2017. jún. 7. 05:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!