Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy képes valaki levizsgázni...

Hogy képes valaki levizsgázni kreszből, ha annyi esze nincs, hogy 1 biztonsági övet bekapcsoljon?

Figyelt kérdés
2014. máj. 3. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Az hogy valaki be e kapcsolja az övet magánügy. Nem is szabadna érte büntetni szerintem.
2014. máj. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
80%

Bee? Nem tudom mit jelent, nekem hangutázó...

Hogy bekapcsolja-e, vagy sem, az nem magánügy a vizsgán sem, a forgalomban sem. A kérdésből nem derül ki, hogy egyszer nem kapcsolta be, vagy egyáltalán nem tud egy biztonsági övet bekapcsolni.

2014. máj. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem, kûrvára nem magánügy. Mindannyian ugyanabban a biztosítási kockázatközössègben élünk és én nem szívesen fizetnék több tb-járulékot azért, mert az emberek holmi vélt kényelemből a többszörös végtagtörést, az intenzív ellàtást vagy a baleseti halált vàlasztják pár karcolás helyett. Bocs, de ezt nem fizetem neked. Olcsóbb a rendőrt fizetni, aki megbüntet, ha egy kibåszott egyszerű, apró mozdulatra nem vagy képes.
2014. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Eddig nagyjából ezekkel az indokokkal találkoztam:

Az egyik ismerősöm amatőr rallyzott valamikor réges-régen, felborultak és nem tudta kikötni magát, közben meg folyt a benzin. Ő azt mondta inkább megdöglik, de olyan pár percet még egyszer nem fog átélni.

Van egy ismerősöm aki csak szimplán nem szereti, pedig volt már súlyos balesete..

Van aki megmagyarázza, hogy bizonyos baleseteknél a biztonsági öv nagyobb sérülést okoz, mint ami amúgy elszenvednél. Igaz ez csak az esetek 0,000001%-a, de ő bízik benne, hogy ha bealszik a szembe jövő román kamionos, akkor ő pont ebbe a kis egyedszámú szerencsés közösségbe fog tartozni. Meg amúgy is, ő meg tudja magát tartani.. :D


Egyszer egy ismerősöm mondta ugyanezt, hát mondom akkor te qva kemény vagy tesó. Jön a kérdés, miért? Mert, ha csatt van akkor simán 3-4 tonnát kell megtartanod két kézzel azért. És csak pislog, nem érti... elmagyarázom. Áh, ez hülyeség. Jóvan b+, ha nálatok máshogy működik a fizika.. :D


Szerintem a kérdés első és második fele között nincs összefüggés. Attól, hogy én tudom pontosan tudom a kreszt, abból még nem következik az, hogy nem fogok lakott területen 50km/h-nál gyorsabban menni. A szabály be nem tartása nem egyenlő a szabály nem ismeretével.


Amúgy én is támogatom, hogy legyen valami változás. Választhassa meg a a közlekedő, hogy beköti magát vagy sem. Aki úgy gondolja, hogy jó viszonyban van Gábriellel neki ne kelljen. Viszont neki legyen kötelező a szélvédőre egy kis matrica, egy kis kártya a jogsija mellé és egy privát egészségbiztosítás. Ha mégsem adta ki az a dolog, akkor majd a biztosítója rendezi vele meg a TBvel. Ha nincs neki, akkor hagyja ott az orvos meg a tűzoltó az út szélén megdögleni. Sajnos a műszaki mentés és az orvosi ellátás nem zsebpénz kategória. Elfolyik az ország pénze elég helyen, ne tegyünk rá még egy lapáttal feleslegesen.


Persze ezen most biztosan sokan fel fognak háborodni, nekik javaslom, hogy menjenek el kirándulni az USÁba egészség és életbiztosítás nélkül. Ha meg befigyel egy lábtörés, akkor majd választhatnak: vagy kicsengetnek néhány (tíz)millát és aznap összerakják vagy elhajtják a kórházból, és mehet amerre... tud xD

2014. máj. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Az öv nélkül közlekedők magán eü. biztosítása nem jó ötlet, csak bonyolítja az ellenőrzést. Ráadásul az autóból kirepülő (leendő) sérült is veszélyforrás a többiekre nézve: aki elé kiesik, biztosan elrántja a kormányt, de akár neki is repülhet valakinek (pl. sétàló óvodàscsoportnak, motorosnak, stb.). Szóval nagyon is jól van ez így, ahogy van. Még annyit változtatnék talàn, hogy a taxisokra, buszsofőrökre ki kellene terjeszteni a kötelező hasznàlatot, továbbá rendőrök esetén szigorúbban büntetném, ha nem használják, hiszen nekik kellene példát mutatniuk.
2014. máj. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Alex Fly ***** válasza:
Szerintem a vizsgán még mindenki tudja. Csak a jogosítvány kézhezkapása után indul meg a KRESZ-re vonatkozó szelektív amnézia/demencia kialakulása...
2014. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 gungasam ***** válasza:

Jelesre. Hiszen nem vizsgán hagyja ki az övet!

A fejvadászok inkább többet törődnének az ilyenekkel meg a telefonálókkal és lámpafény takarékoskodókkal minthogy a biztosítási díjak szökjenek az egekig.

2014. máj. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

KRESZ vizsgán még nem kell az őv.

Utánna meg kit érdekel..kivéve a rendőröket !

És ha be is van kapcsolva koccanásoknál segíthet de nagy ütközésnél már aligha.

2014. máj. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Baromság. Én 89-ben totálkárosra törtem az 1200-esemet mikor találkoztam egy kivilágítalan betonoszloppal, beestem a műszerfal alá, a motor kiszakadt, kormány eltörött satöbbi, NEM VOLT BEKAPCSOLVA A "BIZTONSÁGI" ÖV!

Kisebb zúzodások lettek, saját magam szálltam ki a kocsiból, igen mérges voltam, sajnáltam a kocsimat.

A "biztonsági öv" nem véd meg, jól eltöri a bordákat azok pedik széttépik a belső szerveket, erre jó az öv, én soha nem kapcsolom be és nem is áll szándékomban.

2014. máj. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólóval egyetértek, ezért büntetni csak nettó pénzbeszedés, hogy odaközözi magát az ülésbe, vagy normálisan szabadon vezet pedig magánügy.
2014. máj. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!