Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg tudja figyelni az új...

Tényleg tudja figyelni az új fix telepítésű trafipax ha a biztonsági öv nincs bekapcsolva?

Figyelt kérdés
Tudtommal 50-es tábláknál 65-re van állítva ott "villant", 90-nél meg 107-re, 130-nál 145-re, és ezeknek bizonyítására 3 tiszta képet kell tudniuk felmutatni, a rendszámokat real-time időben ellenőrzi, vagyis azonnal nézi a műszaki és biztosítás érvényességét, a biztonsági övet, evést-ivást stb.-t csak úgy "tudja", ha ember "kapja kezébe", vagyis a gép küldi a képet az illetékesnek hogy nincs műszaki vagy gyorsan ment, és akkor az már csak a "kezelő" tudja hozzátenni hogy nem volt bekötve az öv és evett is, és ő is csak akkor ha tisztán látszik, vagyis esélyes hogy este, rossz látási viszonyok között vagy pl. azonos színű póló esetén plusz megfelelő szögű tükröződés és akkor még egy ember sem tudja megmondani.... Szóval tudtommal a gép az nem tudja nézni ha te mész pl. 55-el papírok rendben vannak, akkor te csekket büdös életbe nem kapsz. Ez így van vagy nem?

2016. ápr. 7. 08:44
1 2
 1/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A képfelismerési algoritmusok sokkal fejlettebbek, mint gondolnád. Ez alapján egy számítógép jó eséllyel el tudja dönteni, hogy be van-e kötve az öv, vagy hogy van-e valami más furcsaság az autóban (telefonn a fülön, kaja-pia a kézben, stb). De valószinűleg ilyen esetben nem automatikus a büntetés, hanem van emberi felügyelet. Nyilván meg lehet úszni, de nem feltétlen csak akkor nézi meg ember is a képet, ha valami nincs rendben.


Sokáig az volt a hír amúgy, hogy az öv és telefonfigyelést még nem tudja a rendszer. Most az élesítésnél nem mondták, hogy nem tudná, csak azt, hogy a rendszer amúgy képes rá. Nem lennék biztos abban, hogy már (jól!) működik. Addig szerintem nem is lehetünk biztosak benne, amíg megbízható helyről nem hallunk büntetésről. Az internetet magát én nem mondanám megbízható helynek. Van egy ismerősöm, aki notórikus nem bekötő és jár védás helyen, szóval őt előbb-utóbb meg kell büntessék, ha tényleg jó a rendszer. Egy másik telefonálgatni szokott, szóval ő is esélyes. Én meg enni-inni.

2016. ápr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Volt alezredes ismerős mondta hogy amennyire tudja sehol nincs a világon olyan hogy minden rendbe van, és egy gép megmondja hogy be voltál-e kötve vagy nem. itt egy videó, nem ilyenek vannak telepítve tudom, de viszonyítási alapnak jó, modmár meg hogy hányan ülnek az autóba, nem hogy bekötötték-e az övet:

https://www.youtube.com/watch?v=K6hVwRLvs74


na meg pl az utas bekötését hogy oldják meg? pl. gyorsan mennek, lekapják őket, de a sofőr be volt kötve az utas meg nem, akkor mi van? ki kötelezheti hogy mondja meg ki ez, nem köteles senki semmire, a Kresz-be meg benne van, adott helyen ülő felel az öv bekötéséért....

2016. ápr. 7. 09:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
LOL, ezen a videón a rendszám se látszik, mégis leolvassa a kütyü. Videó eleve nem is kell, azt csak azért mutatja, hogy a "célzást" segítse a kezelőnek, fotót meg garantáltan jobbat készít. Egyébként meg az a jó, ha a bírság előbb talál meg bekötetlen övvel, mint egy baleset.
2016. ápr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy miért olyan nagy mumus ez a hülye biztonsági öv? Most kapom kézhez majd nemsokára a jogsim, eddig is figyeltem a biztonsági övre, ezután még jobban fogok. Az első dolgom, ha utas vagyok, ha sofőr, hogy beszállok az autóba és bekapcsolom az övet.
2016. ápr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Maga a rendszer tudja figyelni, hogy alkalmazzák-e is, azt nem tudom. Viszont míg egy sebességmérés történhet teljesen automatikusan, sőt, igazából csak úgy, egy ilyenhez még nem elég kiforrott a technológia, és nem tudom, hogy valaha lesz is. Sok a változó, a befolyásoló tényező. 100%-ra nem tudja megmondani. Szóval biztos, hogy ha a rendszer azt észleli, hogy nincs bekötve, akkor azt tovább küldi emberi felülvizsgálatra.


Egyébként meg én sem értem, hogy miért akkora probléma az öv. Én kiskoromtól kezdve mindig bekötöm az övem, utasként és sofőrként is. Ha nincs bekötve, hiányérzetem van, és kényelmetlen. Rossz nézni amikor anyum pl. akkor köti be, amikor már 10 perce megyünk, csak épp akkor eszmélt.

2016. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elég sok mindent figyel szerencsére, nem tudom mért tart tőle mindenki. Be kell tartani a szabályokat, övet becsatolni stb, és akkor nincs csekk.
2016. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

"LOL, ezen a videón a rendszám se látszik, mégis leolvassa a kütyü. "


Többek közt azért sem, mert adatvédelmi okokból egy ilyen videón eleve nem lehetne leolvasható rendszám. Ha nézed, eleve a kijelző homályos, élőben nem valószinű, hogy ilyen. Illetve attól, hogy van egy beépített 720p kijelzője, még csinálhat akár 4k videót és/vagy sokmegapixeles éles képet. Nem tudom mekkorát csinál, és nem (csak) a pixelek száma fontos.

2016. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

[link]


Ennyire sem képes, nemhogy az övet lássa...

2016. ápr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8: Attól, hogy a telefonálást nem nézi, attól még az övet nézheti.. És nézi is, mert így van beállítva hogy hol és mit nézzen. Biztonsági övnél nyilván késztit kép, ha úgy látja, hogy nincs bekötve. Ez a kép elmegy a központba, ahol manuállisan feldolgozzák, hogy tényleg be van-e kötve, vagy nincs.
2016. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, alias #2: Felesleges iylet belinkelned, ez egy mobil lézer, nem ilyenek vannak
2016. ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!