Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti is féltek, ha nincs bekapcs...

Ti is féltek, ha nincs bekapcsolva a biztonsági öv, vagy van, hogy elfelejtkeztek róla?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam rajta, hogy milyen érzés lehet öv nélkül vezetni, és a gondolattól is kiráz a hideg. Egy apró koccanásnál is a szélvédőn csattanok. Amikor beülök a kocsiba, reflexszerűen csatolom be magam és addig el sem indulok, amíg nincs mindenki bekötve.

Ezt így leírva az a kép jöhet le rólatok, hogy egy 18 éves csaj lehetek, aki épp most szerezte meg a jogsit. Ezzel szemben már 6 és forgalombeli és 2 év kocsis tapasztalatom van, és jól vezetek, nem szeretem nagyon a határokat feszegetni, de tempósan megyek ha lehet. A vezetéstől nem, forgalmi helyzetekről abszolút nem félek, de az öv be nem kapcsolásától annál inkább.


2013. szept. 14. 15:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%

Van egy 18 éves ismerősöm, fiú. Megkapta a Passatot, ki kellett próbálnia, hogy mennyit megyen. 200-nál kisodródott, és nekiment egy fának. A fiú kirepült a szélvédőn, kb 30 méterrel odébb szedték össze a kukoricában. Kicsit megütötte magát, de semmi baja nem lett, semmije sem tört el.

Ha be lett volna kötve (mert nem volt), akkor a roncsok közé szorult volna, flexxel kellett volna kivágni, mivel az autó felismerhetetlen volt, úgy összetört. És biztos a bordái is eltörtek volna, de lehet komolyabb baja is lehetett volna.


Én nem mondom, hogy rossz dolog az öv, én is mindig bekötöm magam, de nem kell félni nélküle sem, mert látod vannak ilyenek. De már csak a rendőr miatt is megéri bekötni magad.

2013. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Félni nem félek, de 40év alatt ez már annyira benne van az ember vérében, hogy az öv bekapcsolása már automatikus mozdulat. Ha nincsen bekötve sokat hibázok a vezetésnél. Bár sokan azért haltak meg, hogy az övük be volt kapcsolva.
2013. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Oké, de most ne ezt az 1000-ből 1 esetet vegyük alapul.
2013. szept. 14. 16:29
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Nálam már régóta rutin dolog az öv bekapcsolása, mivel 23 éve vezetek. Aztán anyázok, amikor a telephely kapujához érek, mert ki kell kapcsolni, hogy kiszálljak, és a kaput kinyissam.


Mondjuk ettől függetlenül én egyéni védőfelszerelésnek tartom, ennyi erővel a gázmaszk, és a bukósisak is kötelező lehetne.

Illetve azt mondanám, hogy ne más mondja meg, hogy hogyan védem az életemet.

2013. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Még emlékszem mikor nem volt kötelező és akkor is közlekedtünk!!!! Itt félni csak a sünöktől kell!
2013. szept. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem félek ha nincs becsatolva, de valahogy furcsa ha nincs(ehhez szoktam hozzá). Ezért be is kapcsolom mindig mert rögtön feltűnik hogy valami nincs a helyén.
2013. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

# 1


Egyszer láttam egy erről készült statisztikát, hogy valami 2200:1-hez az esélye, hogy bekapcsolt övvel súlyosabb sérüléseket szenvedj, mint bekapcsolatlannal.

Ezért ne haragudj, de aki azért nem köti be az övet, mert azt hiszi, hogy úgy kisebb az esélye a sérülésre az meg is érdemli. Én inkább bekötöm.


Visszatérve, én el sem tudok úgy indulni, hogy nem vagyok bekötve. Egyszerűen legyőzhetetlen hiányérzetem van, ha nincs bekötve az öv az autóban. Ezért mindig bekötöm, kivéve tolatásnál.

2013. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Én semmi külömbséget nem vetem észre a bekötött övvel való vezetésnél és a között ha nincs bekötve az öv.Én inkáb csak a fináncok véget szoktam bekötni.De azt nem értem mire fell kötelező szerintem jogába állna mindenkinek eldönteni hogy beköti e vagy sem.200 Km /h-nál meg tökmindegy hogy van e öv vagy nincs mert kevés az esély a túlélésre ha kirepül az ember az ablakon ha nem.Mondjuk amit fentebb írtak az is csoda hogy a szélvédőn kirepült személy túlélte piszok szerencséje volt vagy csak egyszerűen a halál elment meginni egy heinekent és el felejtkezet róla!
2013. szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig automatikusan bekötöm magam. Ahogy beülök ez az első. Soha nem szoktam tudatosan gondolkozni rajta, hogy be kéne kötnöm magam. Csak jön.

Ha nem én vezetek, más autójába ülök be, akkor is mindig így teszek.

Amúgy ha nem kötném be maga, folyton csipogna az autó és világítana egy piros ikon a műszerfalon. Úgyhogy véletlenül se tudnék megfeledkezni róla.

2013. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Mióta volt egy balesetem mindig bekötöm magam. Azóta utána néztem kicsit milyen erők is hatnak.

Kevesen tudják, hogy ütközésnél ha a hátul ülő nem köti be magát, akkor az előtte ülőt is veszélyezteti. A hátsó ember simán kiviszi az ülést, és felkeni a szélvédőre az elöl ülőt.

Crash test 40km/h

http://www.youtube.com/watch?v=M1TBvXoOJjw

2013. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!