Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan internetes hivatali...

Van olyan internetes hivatali oldal, ahol le tudom kérdezni rendszám alapján, megbüntettek-e pl. gyorshajtásért?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 11. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Erre nincs lehetőség, csak akkor tudod biztosan, hogy megbüntettek, ha határozatot kapsz róla.
2016. ápr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. De mi van akkor, ha üzembentartóként olyan lakcímre vagyok bejelentve, ahol már 15 éve nem lakom? Elvileg sosem kapom meg az értesítést! Vagy az autó tulajdonos postacímére küldik?
2016. ápr. 11. 20:54
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Az üzembentartó nyilvántartásban szereplő lakcímére küldik.

Ha nem veszed át, akkor is a második próbálkozás után kézbesítettnek veszik, és ha nem fizeted be, akkor átadják behajtásra. aztán adók módjára levonják a fizetésedből.

2016. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor amjd utánadküldik onnan :D
2016. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy azt előttem is leírták, a második kézbesítési kísérletet követő 5. munkanapon úgy kell tekinteni, mintha átvetted volna. A bevált szokás, hogy mielőtt kiküldik a fizetési felszólítást, még megnézik a címed, ha találnak másik érvényeset, akkor ott értesítenek, ha ezután sem reagálsz, adók módjára behajtatják és a kocsit is kivonják a forgalomból, amíg be nem fizeted a teljes bírságot.
2016. ápr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 12. 16:49
 7/10 anonim válasza:
44%

[link]


ezen az oldalon van róla szó, de szerintem megnézni csak akkor lehet, ha már kaptál hivatalos iratot, mert abban vagy ügyszám

2016. ápr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
"olyan lakcímre vagyok bejelentve, ahol már 15 éve nem lakom" - Aztán miért? Így semmiylen hivatalos iratot nem kapsz meg. Nem gondolod, hogy oda kellene bejelentkezned, ahol laksz? (Amúgy ez törvény szerinti kötelessége is mindenkinek, de senki nem szokott foglalkozni vele, hatóságok se.)
2016. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azért nem foglalkozik vele senki sem, mert marhaság! Kinek mi köze hozzá, hol lakom?!....Törvényileg?! Pfffff....Beszarok!
2016. ápr. 19. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

Pedig képzeld, van ilyen törvény, ha Magyarországon laksz, a hatóságoknak tudniuk kell a címedet. Pl. vki feljelent vagy tanúnak idéz, hogy kézbesítik ki az idézést? Nem jelensz meg, egy idő után körözni fognak. Arra a legtöbb ember ügyelni szokott, hogy olyan helyre legyen bejelentve, ahonnan a leveleit azért megkapja. Amúgy itt a törvény:

"26. §202 (1) A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a járási hivatalnál nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés)." - 1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról

2016. ápr. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!