Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elhagytam a rendszámomat, de...

Elhagytam a rendszámomat, de muszáj lenne elindulnom. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Elhagytam tegnap este a rendszámomat és ma este mennem kell ( 150 km-t ). Okmányirodában próbáltam elintézni a pótlást azonban természetesen na nincs nyitva. A rendőröknek még megmagyarázom de a fix trafipax, kamera az megbüntet vajon? Van valami megoldás? Első rendszám!

2015. dec. 22. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Nyugodtan indulj el.

Ha megállít a rendőr, a legnagyobb nyugalmat színleld, és mikor közli veled hogy nincs rendszám, akkor lepődj nagyon meg, és bosszankodj. Megmondod, hogy csakis most hagyhattad el.

A fix traffikkal pedig nem lesz gond.

2015. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát, sok szerencsét, de pont a kamerák tehetetlensége miatt kimondottan rámennek a rendőrök az első rendszám hiányára. Ezért inkább szereld át a hátsót előre, kisebb rizikó. Egyúttal jelentsd be a rendőrsègen a remdszám elvesztését, ők ugye 24/7 nyitva vannak és kapsz a bejelentésről papírt is. Én is így jàrtam vadgázolás miatt (autópálya belső sáv ... nem mentem be a rendszámért) és rengetegszer megállítottak.
2015. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs megoldás. A rendőrt nem fogja érdekelni, hogy ma nincs nyitva az okmányiroda és most hagytad csak el. Különben is azt bárki mondhatja. Kamerával nem lesz gond, max nem tudnak gyorshajtásért lekapni előről. :D De ha csak egy rendőr is meglát így szinte biztos lehetsz benne, hogy rádstartol, könnyű fogás.
2015. dec. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha muszáj elindulni akkor ez van. Ne menj forgalmas utakon kertek alatt megúszhatod. Kamera nem tud veled mit kezdeni. Ha megállít akkor most esett le..lehet megbüntet de ez benne van a pakliban.
2015. dec. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem jó bejelenteni, mert akkor megkérdi, hogy miért indult el vele. Az a megoldás, amit írtam az első válaszban.
2015. dec. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lupara ***** válasza:
Rendszámmal kapcsolatos előirásokra kiemelten figyelnek,hiánya szembeötlő.Átmenetileg ablakba rakott rendszámért is büntetnek.Kétesélyes az út,ha úgy döntesz járj szerencsével,vagy halaszd későbbre.
2015. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 SándorÚr ***** válasza:
ha muszály menni inkább írd ki 1 kartonra a rendszámot, hogy lássák legalább a szándék megvan
2015. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudom Ti eddig milyen rendőrökkel találkoztatok, mert én eddig csak a nem törődöm, lefosom típusú rendőrökkel.


Múltkor belém jött hátulról egy román kisbusz mikor utánfutót vontattam, rendőrt hívtunk, akik kiérkeztek, nem büntettek meg senkit, eligazítottak. A futó lánca hibás volt, abba belekötött, de az se vol vészes. Volt olyan, hogy el volt törve a kipufogóm, tank hangja volt, több rendőr autó mellett is elmentem és rám se bagóztak. 2,5 éve van vezetői engedélyem, eddig 1x volt velük dolgom, az említett balesetnél.


Kérdező, szerintem nyugodtan indulj el, sőt inkább jelentsd be, hogy karácsony van, menned kell rokonokhoz, okmányiroda ilyenkor zárva van. Megfogják érten!

2015. dec. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fix trafiktól meg nem kell félni, nem működnek még és egy ideig tesztelési fázisuk is lesz.
2015. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lupara ***** válasza:

#8-9.

Az a baj,hogy a rendszám a járművek egyedi azonositója,külső személyi igazolványa,ennek hiányát menteni szinte lehetetlen.Rendőr esetleges jóindulatára,nemtörődömségére épitve azt tanácsolod,nyugodtan indulj el,megfogják érteni.1970-es keltezésű a jogositványom,igy elég nagy a "meritésem".Ennek alapján mondom,nem értek egyet a tanácsoddal.Amig dolgoztam húztam pótkocsit rendszám nélkül,egy hajnali indulásnál vettem észre,hogy kiemelték a keretéből.Napokig saját gyártású rendszámmal dolgoztam,sok munkám volt.Szerencsémre nem találkoztam rendőrökkel,igy átvészeltem ezeket a napokat,de nem éreztem jól magam.

2015. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!