Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az új fix traffipax nézi a...

Zola18 kérdése:

Az új fix traffipax nézi a súlykorlátozást?

Figyelt kérdés
A lakóhelyem közelében áprilisban kiraktak egy VÉDA fix traffipaxot, az úton 20 tonnás súlykorlátozás van. Félek hogy megbüntetnének ezért nem merek kamionnal hazajárni. Sok időt, energiát, és költséget spórolnék meg vele ezért fontos lenne tudnom ezt. Kérlek titeket, hogy csak azok válaszoljanak akiknek konkrét tapasztalatuk van az üggyel kapcsolatban. (Pl valaki kapott/nem kapott már csekket.)

2016. ápr. 23. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
A kocsi típusát be tudja mérni.
2016. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Tudom hogy képes lenne rá, ezért voltam kíváncsi a konkrét tapasztalatokra. :)
2016. ápr. 23. 13:36
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Ez a tipikus pofátlan magyar mentalitás. Tudod, hoyg nem szabad, de magasról leszarod, és csak attól fosol, hogy bemér a radar. Én szégyellem magam helyetted.
2016. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Havi 20 ezer forint az ingázási költségem. Inkább költöm a családomra ezt a pénzt. Ez az úgy nevezett magyar mentalitás amit te csinálsz. Csak szidod és bele sem gondolsz mit mondasz. Nem vagyok bűnöző, nem veszélyeztetem a környezetem. Kérem, mellőzük a rosszindulatú semmitmondó válaszokat. Köszi!
2016. ápr. 23. 15:32
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Mert nyilván viccből van a súlykorlátozás. Vagy direkt a te családi életed ellen!


Ennyi erővel én is leszarhatok néhány szabályt? Megengeded? Ugye nem fogsz megharagudni érte, ha én is önkényesen úgy értelmezek néhány jogszabályt, hoyg az rám nem érvényes?

2016. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Súlykorlázozást nem mér. Nem is tud. Ahhoz az útba be kéne építeni valami mérleget... A típust viszont felismeri, hogy autó vagy teherautó... Ahhoz mérten nézi a sebességhatárt és a különböző dolgokat. Kamionon ha a pótot ha leaksztod az 20 tonna alatt lesz, nemde? Viszont ha egyértelműen nehezebb járművel mész be, az a videófelvételen fog látszani.Kérdés, hogy videó alapján emiatt megbüntetnének-e.
2016. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
Szóval úgy gondolom pót nélkül használhatod az utat legálisan. Akkor 20 tonna alatt vagy, és haza is tudsz járni. Alternatív megoldás egy kerülő út, melyen ezt a korlátozásos utat kikerülöd, és úgy mész haza. Melyik útról van szó?
2016. ápr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Te sporolsz 20 ezret ez egy dolog, mellé tönkrevágod az utat.... végül is persze, a többi autós egy dolog, bár már emgszoktuk, sok út pont ezért olyan amilyen.
2016. ápr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
A kérdező pontosan tudja, mit tilt a VÉDA.
2016. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igen tisztába vagyok vele hogy képes felismerni a kamiont és forgalmi alapján tudni is fogja a súlyomat. Ezért kérdem azt hogy valakinek jött-e már büntetés.


Az OFFokra meg annyit mondnék hogy vannak olyan szabályok amik azért vannak hogy megvédjenek dolgokat meg vannak olyan szabályok ami csak bőrlehúzás, aki ezzel foglalkozik az tudja hogy milyen szakma ez. Ne ítélkezzen senki. Az utakat nem én teszem tönkre hanem azok akik milliókat sikkasztanak el és vágnak zsebre. Szarból nem lehet utat építeni.


Köszönöm azért mindenkinek az eddigi választ!

2016. ápr. 24. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!