Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy útszakaszon kerékpárral...

Ha egy útszakaszon kerékpárral behajtani tilos, akkor hova/kinek tudok írni ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy útszakasz HB megyében, ahol nem lehet kerékpárral közlekedni. Nem nagy távolság, körülbelül 2-3km. Az első kilométeren még járda sincs, a másik részét (ahol már van járda) pedig olyan eszméletlenül tönkre tette már az idő, hogy hegyi kerékpárral sem ajánlott rajta közlekedni.


Hova, kinek, milyen szervnek lehetne írni/kérvényezni, hogy másítsák meg ezen szakasz kerékpárosokra eső szabályozását?


2016. máj. 7. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem az általad jelzett okokból van ott behajtai tilos tábla. Vannak esetek mikor ilyesmit biztonsági okokból tesznek ki.


Szerintem felesleges ezzel foglalkozni, gondolom a madár sem jár arra, azt sem tartom kizártnak, hogy fel kellene újítani az adott út szakaszt ahhoz, hogy megnyissák, az milliókba kerül, az meg esélytelen, hogy annyit rá költsenek!

2016. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem jól fogalmaztam.

A járda van teljesen szétzúzva. Az első kilométeren pedig nincs járda. Az úttest hibátlan, sima, és forgalmas. Valószínűleg ezért nem lehet behajtani kerékpárral, de én ezen szeretnék ezen változtatni. Ennyi.

2016. máj. 7. 20:12
 3/12 anonim ***** válasza:
3%

Én értettem, de a kerékpárút is út test.


Hiába szeretnél, ha nem állnak mögötted 100-ak, akkor esélytelen, hogy változtass ezen. Ezt pedig tapasztalatból tudom!

2016. máj. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha megcsíp a rendőr, azt kell mondani, hogy az X helyre megyek éppen, vagy az X helyről jövök éppen. Az X hely pedig az adott útszakaszon lévő közösségi épület. :)
2016. máj. 7. 20:41
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Tehát ha célod ott van akkor behajthatsz...


Ezt a taktikát sok helyen használják.


Erre fele sok olyan út van ami egy olaj cégé, rövidebbek mint a normál közútak, autóval rendszeresen át hajtok ezeken, sok bajom még nem volt.


Sőt egyszer biciklit át toltam egy autópálya hídon és még élek...

2016. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon akik ezt a rendszer irányítják 1-2 vastagabb ember érdekeit nézik, a többi le van sajnálva. Mind e mellett meg akkor sehova sem juthatnánk el vagy kerülhetnénk azért 100 km-t, hogy eljussunk a szomszédba, én egyszerűen ezek nemes egyszerűséggel teszek.
2016. máj. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Az adott terület polgármesterének kell felvenni a kapcsolatot a közútkezelővel, hogy módosítsák a tilalmakat, de arra kicsi az esély, hogy egy kérés miatt elgondolkodjanak rajta!

Ha pedig a kerékpárok beengedése a forgalmas úton korlátozásokkal - pl. sebesség korlátozás - járna, akkor végképp esélytelen a dolog.

Gondolom a 4-es főútról van szó, arról szinte végig ki vannak tiltva a kerékpárosok.

2016. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Önkorményzat...
2016. máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

Nah mennyi hülyeséget írtak ide hirtelen.

Kérdező bemész az útkezelőhöz, megkeresed a forgalomtechnikai előadót és elmondom neki a panaszod, aztán vagy foglalkozik vele vagy nem.

2016. máj. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

Én nem értem miért lettem lepontozva, ne mondjuk már, hogy Magyarországon egy-két ember problémája érdekli a többi embert, mindenki azt mondja, hogy oldja meg ahogyan tudja (ha ez akár 35 km-es kerülőt jelent kerékpárral...). Ez nem Németország ahol törődnek is a közemberrel.


Én 2 évig azzal foglalkoztam, hogy egy a ,,településünkön" is áthaladó buszjáratnak itt is legyen megállóhelye, de mivel kevesünket érint a dolog, ezért le vagyunk sajnálva, a busz azóta sem áll meg, mindenki úgy jut be a városba ahogyan tud...

2016. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!