Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináljak ezek után?...

Mit csináljak ezek után? Ismerem-e még a kreszt? Egy jobbra ívelő kanyarba közlekedtem haza felé. A kanyar előtt előzni tilos és megállni tilos tábla van. A kanyar közepén buszmegálló, öböl nélkül.

Figyelt kérdés

A kanyar közepétől balra egy utca van ahová befordultam. Busz állt a megállóba. Indexem folyamatosan ment a kanyar előttől, ami jelezte befordulási és egyben a busz melletti elhaladási szándékomat. Elengedtem egy szembe jövőt és befordultam. A kocsim bal hátsó ajtajának neki koccant egy kocsi. Nem ismerte el a hibáját ezért rendőrt hívtam.

A rendőr engem talált hibásnak a kresz 31§ balra kanyarodás szabályának megszegése miatt. Nincs hely előzésre, és tábla is tiltja. 40 km zóna. Három autó nem fér el egymás mellett az úton. A közlekedés folyamatos volt. Elővette a kresz könyvet mutatta ez a szabályt ha elismerem 10 ezer Ft, hanem 20 ezer. 10 ezer lett. Várom a véleményt, mi a teendőm ezek után. Véleményem szerint nem vagyok hibás, az illető gyorsan jött, ha nem nekem akkor az oszlopnak megy. A helyszínelést megcsinálta.


2016. márc. 4. 15:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Az autó hátulról jött és a kanyarodásod közben koccant a kocsidnak? Ezt a leírással egyeztetve neked kellett szabályosnak lenni. Viszont meghallgatnám a másik személyt, aki a rendőr szerint szabályos volt. Ő szerintem másként adná elő... Ha ott a helyszínen nem tudtatok megegyezni, akkor leírás alapján az interneten keresztül biztos nem mi fogjuk megmondani az igazságot. A legfontosabb, hogy nem történt sérülés.
2016. márc. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tiszta az, hogy honnan jött a neked koccanó autó.
2016. márc. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%

Előzni tilos, megállni tilos. Te a buszt megkerülve akartál bekanyarodni. Az biztosan nem szabályos.

Meg kellett volna várnod, amíg elmegy a busz (Ez a megállás nem az a megállás!)

Hátulról ráfutás volt? A kanyarodó járműved oldalába ment bele? ha igen, akkor jobbról vagy balról?

Nekem nem tiszta az esetleírásod.

2016. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Tehát akkor ha jól értem, aki beléd ment valószínüleg azt hitte, hogy azért indexelsz balra, mert kerülöd a buszt, nem azért mert be akarsz kanyarodni, így nem számított ekkora sebességcsökkenésre a részedről, így belédrongyolt. Nekem ez jött le ebből. :D

Mondjuk ez még mindig nem tiszta. Eleve ő ment neked, tehát ő is hibás kell legyen bizonyos %-ban. A másik meg ha Te szabálytalankodtál azzal, hogy kerülted a buszt, akkor ő is szabálytalankodva kerülte ki és így ment beléd. Indexed, féklámpáid működtek. Nem értem, hogy hozták ki őt ártatlannak...

2016. márc. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

Ha jobbra ívelő kanyar közepén állt egy busz a megállóban, ez mellett elhaladva akartál a balra lévő utcába bekanyarodni, mely szándékodat jelezted is..40-es tábla volt, tehát a mögötted jövő sem repülhetett elméletileg. Ha megvártad a szembejövőt, akkor tényleg lassan kanyrodtál a balra nyíló utcába...hogy hátulról megkínált a versenyző, ez furcsa..valami nem stimmel.

Remélem záróvonal közel-távol nem volt? Mert ha nem, akkor nem te vagy a hibás, el kellett volna utasítani a rendőr ajánlatát, másik helyszínelőt kérve.

Ha volt záróvonal, akkor már izgalmasabb...


(miközben a busz az utasokkal szöszmötölt... a buszos nem lehetett tanu? ...bármiért is?)

2016. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Mindenek előtt szerintem tisztázzunk néhány dolgot.


Fontos lenne tudni, hogy a kanyarban van-e záróvonal például. Ha van, akkor a záróvonal átlépéséért a kérdező mindenképpen hibás (a másik autóst egyelőre hagyjuk). Ha nincs záróvonal, akkor pusztán az irányjelzés, és balra tartás miatt nem hibás a kérdező, ugyanis az előzni tilos tábla, mint ahogy az a nevéből is kiderül, az előzést tiltja, a kikerülést (álló jármű mellett való elhaladást) nem.


Másik kérdés magának a balra kanyarodásnak a szabályossága. A Kresz szerint a balra kanyarodó autó vezetőjének a kereszteződés előtt meg kell győződnie arról, hogy nem előzik-e őt, még abban az esetben is, ha a kereszteződésben egyébként tilos az előzés. Ilyen módon a kérdező ennek elmulasztása miatt mindenképpen hibás. Ugyanakkor fontos megjegyezni azt is, hogy a rendőr elég nagy baklövést követett el, ha csak a kérdezőt találta hibásnak, ugyanis a másik autós az előzés miatt (amely a tábla, a kereszteződés, és ha van, akkor a záróvonal miatt is tilos) mindenképpen hibás.


Vagyis mindketten hibáztatok, és ilyen esetben sajnos sokszor a kanyarodót szokták kihozni vétkesként, ezzel számolni kell.

2016. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem linkelnél egy utcaképet a google maps-ról?
2016. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%

Ennyiből nem tudom megmondani, elég zavaros a leírásod.


Annyit azonban nem árt tisztázni, ahogy már előttem is írták: a "Előzni tilos" tábla nem vonatkozik az álló busz kikerülésére, mert az nem előzés, hanem kikerülés.

Előzni csak haladó járművet lehet.

Mi az, hogy három autó nem fér? Azt írod volt a busz, mellette te, és elment valaki szemből. Ez estben elfért három jármű egymás mellett.


Egyébként nem tudsz mit csinálni.

A bírságtömb aláírásával elismerted a felelősséget, helyszíni bírság ellen felebezés nem lehetséges, önként lemondtál a jogorvoslati lehetőségről.

Azt sem nagyon értem, hogy milyen helyszínelést csinált és minek, ha egyszer helyszíni bírsággal zárta az intézkedést.

2016. márc. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

"Előzni tilos, megállni tilos. Te a buszt megkerülve akartál bekanyarodni. Az biztosan nem szabályos."


Ez jól le lett pontozva. Bizonyára az én hibám, ha félreérthető.

A kerülés nyilván nem előzés. Tiszta sor. De nyilvánvaló, hogy az előzés tilos tábla egy jobbos kanyarban (és bizonyára a másik irányban is) azért van kint, mert nem lehet belátni, az előzés veszélyes.

A busz kikerülése nem előzés, de veszélyességét tekintve nyilván csak alig marad el az előzésétől.

A kikerülését csak vakon lehet elvégezni. A busz mögül a kérdező nem láthatta, jön-e valaki szemben.


A balesetet olyan zavarosan írja le, hogy azt senki nem érti, hogyan történt.

2016. márc. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"A kikerülését csak vakon lehet elvégezni. A busz mögül a kérdező nem láthatta, jön-e valaki szemben. "

A kérdező azt írta, hogy a busz mellett elhaladva akart bekanyarodni, nem mögüle. Még azt is írta, hogy egy szemből jövőt elengedett, mielőtt kanyarodni kezdett -


De ez tényleg zavaros.

Egy pontos helyszín sokat segítene.

2016. márc. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!