Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már olyan veletek, hogy...

Volt már olyan veletek, hogy kis köz kereszteződésnél kiszedték az elsőbbségadás táblát, jobb kéz szabályos kereszteződés lett, és ebből lett baj?

Figyelt kérdés
Ezzel sokan visszaélhetnek, igaz?

2016. máj. 21. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az adott szituációban nem számít, hogy mi VOLT ott korábban. Az számít, hogy akkor éppen van-e tábla vagy nincs. Ezért sem szabad rutinból közlekedni.
2016. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ ki szedte ki a táblát. Ha ellopták a táblát az 2 évig terjedő szabadságvesztés kb. Mert veszélyezteti a közlekedést.És büncselekménynek számít a tábla rongálása vagy lopása.
2016. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Mindig az adott szituáció szerint kell vezetni és nem megszokásból. Így nem érhet semmi baj.
2016. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogyne lett volna. Főleg itt az úri negyedben lopnak rendesen...minden esetben a létező, vagy nem létező jelzések szerint kell vezetni...a rendőr asszem le is lőne, ha azt mondanám, hogy drága biztos úr, itt nekem volt elsőbbségem, csak ellopták a táblát...a bíró zokogva tárgyalná az ügyet, mert ilyen hülyét még nem látott..


szóval résen kell lenni.

2016. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Általában ha legálisan szedik ki a tálát kis zoktak tennie gy ideig egy másikat hogy változás történt ott.
2016. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kőbányán találkoztam "Elsőbbségadás kötelező" (macisajt) tábla ellopásával, térdmagasság alatt fűrészelték el. A kerületi közútkezelőnek jeleztem telefonon.
2016. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogyne, mentem már át autópálya hídon biciklivel, mert korábban egy másik közúti hídon átmentem és azt hittem, hogy azon is át lehet... nincs behajtani tilos tábla, volt ott valami kerítés, de az mind2 oldalon le volt szakítva.......
2016. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Hát nem tudom..Mert van egy nagyforgalmú főút felénk ,ahol van egy betorkoló betonút de nincs macisajt mert ellopták rég,senki nem is pótolja. Na most akkor az jobb kezessé válik ettől? Mert senki nem adja meg biztos tudatában annak hogy ő főúton halad. Ugye ha mész egy vagy kétszámjegyű főúton 90-100-al nem lassítasz minden bekötőútnál hogy leellenőrizd kint van e neki az elsőbbségadás tábla. Nem életszerű,senki nem is teszi. Szerintem ha itt valaki kikényszerítené a jobbkezet,és belécsattannak ,akkor nem neki adnának igazat,hanem annak aki a főúton megy.
2016. máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Főútvonalon elsőbbséged van a betorkollú útról érkezőkkel szemben.
2016. dec. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
2016. dec. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!