Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már olyan veletek, hogy...

Volt már olyan veletek, hogy kis köz kereszteződésnél kiszedték az elsőbbségadás táblát, jobb kéz szabályos kereszteződés lett, és ebből lett baj?

Figyelt kérdés
Ezzel sokan visszaélhetnek, igaz?

2016. máj. 21. 13:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
tudom, de a betorkolló úton ez nincs jelezve, h "figyi, ez főútvonal lesz, ahova éppen tartasz". Az más dolog, h észrevehető többnyire egy főút.
2016. dec. 27. 10:21
 12/13 anonim válasza:
Értem, sajna ez ilyen, nagyon kell figyelni.
2016. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem kell figyelni azért annyira ez nem így megy. Megközelítem máshonnan a kérdést hogy az is megértse aki lepontozgat. Van egy tanya ,vagy ipari telep stb az 5-ös számú országos főút mellett. Oda egy kis betonúton lehet lehajtani . Kiraktak a bokros felhajtóhoz annak idején egy macisajtot,de a vasgyüjtő kartárs éjszaka lecsavarozta(senki nem látja ki volt, és mikor) Gondolod hogy az összes nemzetközi kamionos, meg autós aki rajta ingázik, minden sáros bekötőútnál besatuzik és megszemlézi a macisajt meglétét és csak mikor megbizonyosodott róla ,éjszaka is 20-al, akkor szúr egy kettest és újra gyorsít a következő tanyasorig? Ha meg ott áll valaki akkor beengedi mert jobbkezes?Látott valaki is ilyet? Nem. Mert, ha tudod ,hogy főúton vagy amit tábla jelez sárga fehér négyzet, avagy az országút számozása stb akkor nem kell minden egyes kis útbetorkolásnál leállnod és ellenőrizni a táblát.


Más a helyzet városban, ahol nincs főút táblád ,és váltakozik a jobbkezes meg a macisajt. Ott figyelni kell de nagyon,nincs apelláta.

2016. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!