Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha 140km/h-val előzök az...

Ha 140km/h-val előzök az autópályán és megérkezik mögém egy BMW 200km/h-val elsőbbsége van?

Figyelt kérdés

Villog, dudál és megpróbál arra kényszeríteni, hogy húzódjak be 2 kamion közé szabálytalanul (minthogy ilyenkor nincs meg a kellő féktáv).


Szóval tényleg elsőbbségük van a BMWs parasztoknak?


2016. máj. 31. 09:00
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Félreértés ne legyen miattam nyugodtan mehet 200zal ha nincs előtte senki. De ha mégis csak mennek előtte a sebességhatáron vagy még azon túl is akkor így járt...
2016. máj. 31. 09:02
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
A BMW-s parasztoknak nincs elsőbbségük, még akkor sem, ha 200-zal mennek. Neked viszont jobbratartási kötelezettséged van, vagyis nem bérelheted ki a belső sávot 140-nel, mint önkéntes rendőr, hogy "há' úgyse lehet gyorsabban menni, a béjemvés se szágúdozzon itten". Amint van annyi hely a külső sávban, ahová ki tudsz sorolni (azért elég ritka a több tíz kilométeren át tartó, egybefüggő kamionsor a magyar autópályákon), ki kell menned jobbra, akkor is, ha nem egy übergermán Autobahnpanzerkampfwagen kerget.
2016. máj. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Tomcatters ***** válasza:
100%
Nem, nincs elsőbbségük .. iradodbol annyit vettem,ki ,h a BMW s nembirt 10-15 masodpercet várni mig megelőztél 2 kamiont hanemelvarta volna h 140 rol a 80-90 menő kamionok koze bevágjál .... en se mentem volna be .... kieloztem volna a kamionokat aztan hagy menjen... gondolom te is így tettél ... jól tetted :),
2016. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell ilyenkor erősködni. Irányjelző jobbra, majd elveszed gázt és szépen lelassulsz 90-re, hogy beférj a kamionok közé. Ha biztonságos a tempó, szépen kiállsz, had menjen a paraszt.


Persze ez sem fog neki tetszeni, mert az ő fejében valami olyan megoldása van a képletnek, hogy a villogás és dudálás hatására te egyszerűen köddé válsz.

:-)

2016. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem miért kell kétszázzal mennie valakinek, hacsak nem akar felkenődni a fára. Mintha mindenki profi versenyzőnek képzelné magát, vagy túl sok forma-1-et néz és azt hiszi ez neki is megy.
2016. máj. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
58%

Ilyenkor jó a dupla dashcam

felvétel van elöl is, hátul is.

El kell engedni, de azért a felvételt felhasználva fel kell jelenteni közúti veszélyeztetésért.

Amúgy meg ki nem takart rendszámmal megosztani minden közösségi oldalon.

A béjembés meg egyszer úgyis így fog járni:

[link]

Aztán az ilyenek szoktak sírva könyörögni az előzetesben a cellatársaknak, hogy ne bántsák már őket.

A guruló pléhdobozuk nélkül sz_rf_szú senkik.

2016. máj. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%
Mintha minden BMW-s paraszt lenne, ha Opelal jön mögötted akkor rendes autóst elengeded?:D
2016. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
nyilván nem márkától függ. de a legtöbben a terepjáróból jampiskodnak, mintha tankban ülnének.
2016. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, fejezd be az előzést, utána elengeded. Ha nem tetszik neki, kapja be. Elsőbbsége nincs, neked van annyi kötelezettséged, hogy amint lehetséges húzódj ki jobbra a gyorsabb elől - függetlenül attól mennyivel érkezik és szabálytalan - e.


De attól még befejezheted a megkezdett manőveredet, nincs elsőbbsége.

2016. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
59%

Ez a kérdés, nem kérdés. Tudtad, tudod a választ. Vagy azóta is ott haladsz a teherautók mellett, arra várva, hogy a többség mit javasol, és majd aszerint cselekszel? Mivel jelenidőben írtad, gondolom, igen.

Viszont elégedett lehetsz, célt értél. Megy a BMW-s gyalázás. Nem tudom, hogy a helyzet ismertetéséhez miért volt szükség az autómárka megírására? De, ha ilyen részletes jegyzőkönyvet készítettél, akkor hol van a többi márka? A teherautóké, a te autódé? És nyilván megvan az a képességed, hogy pontosan meg tudod állapítani a mögötted közeledő autó sebességét.

2016. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!