Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Erős ködben, ha ugyanoda...

Kamu Kaze kérdése:

Erős ködben, ha ugyanoda mehetek autópályán és főúton is, szerintetek melyiken kevésbé veszélyes? Úgy gondolom, a biztonságos sebességet sokan nem tartják be sem egyiken, sem másikon, én igen, de az csekély vigasz.

Figyelt kérdés

2015. dec. 26. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán autópálya, ott legalább nem tudnak szembe jönni (jó esetben) és ha nagyon nem tudsz menni, akkor beállsz egy kamion mögé és araszolsz 80-90-el. Nincsen (akkora) vadveszély se.
2015. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Mindenkeppen autopalya. En 100-al, reflektorral, kodlampaval karacsonyfakent szaguldoztam tegnap ejjel - de 140-el is huztak el mellettem paran.


Autopalyan ekorul mar ki tudnak kerulni a gyorsabbak is. Foutra biciklis is kitevedhet, ott is johetnek 100 korul... En nem kockaztatnek.

2015. dec. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmuen autopalya, a szembejovo forgalom hianya miatt.
2015. dec. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Autópálya, mert:


- Nincs szembeforgalom

- Nincs oldal irányú forgalom (keresztút)

- Könnyű előzni ha jobbra tartasz

- Nincs lassú jármű (kivilágítatlan kerékpár, robogó, lovaskocsi, nagymama tolószékben, stb...)


ha parázol a pályán is tudsz 85-el menni a kamionok mögött, nem kötelező 140-el tolni a belsőben.

2015. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul főúton néha emberek sétálgatnak az út szélén, kanyarban... ez autópályán nemigen fordul elő.
2015. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
pályán erősebb kanyarok sincsenek, sokkal szélesebb az út és jobb minőségű.
2015. dec. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a pályára szavazok, előttem már leírták az okokat. Az itteni főútra még szép időben sem semmi felmenni, sokan előznek, pedig jönnek szembe, szendvicsre pedig nincs hely, néha meleg a helyzet... Autópályán több sáv van s azok is szélesebbek, a kanyarok sem élesek...
2015. dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen autópálya csak arra ügyelj, hogy mögülled nehogy beléd csapódjon valami hülye, ez inkább a Románokra és a Törökökre jellemző.


Amúgy nekem autópályán is volt már halálfélelmem ködben, este mikor egy kamion 100-al jött mögöttem, előlre semmit nem láttam ezért nagyon gyorsabban se tudtam menni. 2 km-re volt a cél lehajtó, de olyan volt mint máskor 10 km-re lenne.

2015. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
autópálya: nincs gyalogos lakott terület, biciglis traktoros lovas kocsi, ehelyett tájékoztatás leálló sáv, csak a lehajtót el ne téveszd
2016. jan. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!