Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért okoz ekkora gondot a...

Miért okoz ekkora gondot a jelzőlámpa sárga jelzése?

Figyelt kérdés

Többször olvastam már az oldalon, hogy belecsúszott a pirosba, mert volt mögötte másik autós, és félt hogy ütközés lesz. Kitakarta a VÉDA oszlopa, vagy valami más tereptárgy a lámpát. Még a kormányzati KRESZ munkacsoportot vezető Bíró Márk is azt mondta: "Amíg nem lesz előre jelezve a sárga lámpára való váltás – mondjuk visszaszámlálással vagy a zöld lámpa villogásával -, addig nem büntetik a rajta való áthaladást sem."

No és aztán mi lesz? A zöld villogását előre jelző számláló, és utána?



2016. jún. 2. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Évtizedekig nem volt gond a sárgával. Ha még meg tudsz állni, megállsz, ha nem, átsuhansz.


Ez a pénzről szól, most erre szálltak rá.


Úgy, ahogy mondod, villogó zöld, visszaszámláló, lehetne egy kék, ami a visszaszámlálót jelzi előre, egy villogó kék, egy rózsaszín, villogó rózsaszín stb.


Sőt, meg kellene bírságolni a zöldön áthaladókat is - hiszen az már majdnem sárga!

2016. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Büntetik a sárgán való áthajtást?
2016. jún. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben legalábbis - egy - két éve - büntették.
2016. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem a bírságolás a gond (pedig nem ártana, főként tele zöldes lámpáknál segítené a balra kanyarodókat), hanem azzal, amiket itt olvasgattam. A sok kamu kifogást, hogy miért csúsznak bele a pirosba.


Az első budapesti ütközésem is úgy történt, hogy a Hungáriáról fordultam volna a Hős utcába, de a lámpa sárgára váltott. Én lazán megálltam, de a mögöttem jövő gyorsított - "Még simán átfértünk volna köcsög, miért álltál meg!?"

Aztán csodálkozott, hogy nem adtam neki betétlapot. (Igen, akkor még betétlap volt a jogsiban)

2016. jún. 2. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Kár leszavazgatni, mi azt tanultuk, hogy fékúton kívül megyünk, fékúton belül megállunk (nyilván figyelünk a seggünkben jövőkre is).
2016. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%

Akik leszavaztak gondolom azonnal satuznak ha felcsillan az autó felett a sárga lámpa. :)

Én kérek elnézést.

2016. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
BP-en 80%-ban ezek okozzák a gondokat,e gymás seggében a kocsik.
2016. jún. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Márta, a történetet ide írd, ne privátban:


"Az üzenet témája: sárga jelzőlámpa

Az üzenet szövege: Már nem tudta átmenni a zöld jelzésnél, féktávolságon belül meg tudtam állni a sárga jelzésnél.Ekkor a mögöttem lévő kocsi vezetője-úriember- szitkozódni kezdett és követett egészen a házamig, ott kiszállt lökdöste a kocsimat,felszólított,h.szálljak ki, kérdezte miért nem mentem át a zöldnél?. Többször lefényképezett és fenyegetett, én nem szálltam ki, akkor nyissam ki a kocsit,mert nem hallja a válaszomat - ami az volt, h.sárga jelzésnél már nem mentem át. Végül elhajtott."


Megkérdezném a másik felet is, hogy történt a dolog. Friss jogsis vagy ugye?

2016. júl. 1. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!