Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi ebben a forgalmi helyzetben...

Mi ebben a forgalmi helyzetben a helyes kimenetel?

Figyelt kérdés

Egy út kereszteződésnél én a mellél útròl hajtok a főutvonalra, és stop táblám van, megállok. Balról jön egy egyenesen haladó autó, de a jobbról érkezők (kb 5 autò ) nem engedi el, akik az én utamra kanyarodnak fel. Nekem mi a helyes? Megvárni a 5 autót és az egyenesen haladót elengedni, vagy ilyen esetben inkább menjek én is, ne várjak?


Forgalmi vizsgam lesz :)


2016. jún. 5. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A helyes választ nem tudom, de én a 27 éves jogsimmal nem várnám meg, tehát mennék.
2016. jún. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Vizsgán szerintem ez bukta ha kihajtasz, mert más szabálytalansága nem mentesít hogy te is szabálytalan legyél.Ha a vizsgáztató olyan akkor ezért meghúz. Ha rendes akkor nem,de hát melyik rendes? Bár akkor meg azért húz meg mert nem dinamikusan közlekedsz. Mindenképp szar helyzet ez.


Való életben természetesen simán ki lehet hajtani mert a másik úgyse tud beléd ütközni mert a többi lezárja az útját.

2016. jún. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tehát a jobb oldaliak kihajtanak balra, rossz esetben a balról érkezőt telibekapják, talán még te is ha kihajtasz amikor nem kéne.

Szépen várd csak meg a sorodat.

Más az ha már vonatban mennek a kocsik balra és a balról érkező is teljesen megállt, azaz elengedi őket, akkor te is mehetsz egyszerre a többivel.

2016. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kœszi a valaszokat! :) 2es az oktatom is ezt mondta...
2016. jún. 5. 11:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Papiron emg kellene várni.
2016. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!