Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most lettem szemüveges, de a...

Most lettem szemüveges, de a jogsimban nincs benne. Vezethetek így büntetés nélkül?

Figyelt kérdés

2016. júl. 3. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Fordítva rosszabb. Ha benne van, de nincs rajtad.


Ha megállít a fakabát, megállsz, leteszed az üvegszemed, s láss csodát: sosem voltál szemüveges!


A rendőr nem szemész, nincs benne a jogsidban, ergó nem vagy szemüveges.


Én meg magas vérnyomásra szedek gyógyszert, még sincs benne a jogsimban.

2016. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Azért azt is tegyük hozzá, hogy köteles vagy bejelenteni minden egészségi állapotodban beállt változást!
2016. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a következő orvosira pedig kontaktlencsével mész és nem mondod el, megint nem fog belekerülni a jogsiba, hogy szemüveges vagy.

Viszont arra számíts, ha balesetet okozol és kivizsgálják, jól ráfázhatsz.

2016. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt lencsém sem. Két hete derült ki, hogy feles szemüveg kell távolra.
2016. júl. 3. 21:02
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Az még nem vészes akkor se ha nincs rajtad. Persze bejelentésköteles, de ha megvárod a következő orvosiig se lesz belőle kb. semmi. A lényeg, hogy rajtad legyen és láss normálisan. Mondjuk így azért a rendőrnek gyanús lehet, minek van rajtad szemüveg ha egyszer a jogsiban nincs benne. Szemüveget csak úgy nem hord jókedvében az ember.
2016. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pedig én már régóta szerettem volna nem dioptriásat is, szóval ha nem kellett volna, előbb-utóbb megcsináltattam volna dioptria nélkül is.
2016. júl. 3. 21:18
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Kontaktlencse esetén nem írja be az orvos a szemüveget. JFYI
2016. júl. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 B Béla válasza:
25%
Nyugodtan vezethetsz. De remélem én nem járok arra.
2016. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon minimálisan rossz csak a látásom, 0,5-ös, szinte ugyanúgy látok szemüveggel is, az orvosin kontaktlencse volt rajtam, az orvos erre nem kérdezett rá és nem is mondtam el. Vezetni nyilván szemüveggel/kontaktlencsével vezetek, hisz nem akarom sem a sajátom, sem mások életét veszélyeztetni, ha megállít a rendőr akkor leveszed és kész vagy azt mondod, hogy diptria nélküli "divatszemüveg".
2016. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
B Béla: A feles szemüveg nem olyan gázos, mint hiszed!
2016. júl. 5. 02:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!