Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Leírná valaki az autós traffip...

Leírná valaki az autós traffipax működési elvét? Vagy azt, hogy egyáltalán miből láthatom, hogy mérnek? És ha igen, melyik oldalt és irányt mérik?

Figyelt kérdés
Ma a Bogdáni úton állt egy rendőrkocsi, de senki nem ült benne, 2 rendőr állt mellette. Én nem láttam traffit az autóban. Észre lehet venni? 3 lábú nem volt kint felállítva. Miből tudom kiszűrni, hogy valami csak szimplán rendőri jelenlét és miből, hogy autós traffi?

2016. jún. 6. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"3 lábú nem volt kint felállítva."


Hidegben és esős időben nyivlán nem állítják fel. Ilyenkor az anyósülés fejtámlájára teszik.


"Miből tudom kiszűrni, hogy valami csak szimplán rendőri jelenlét és miből, hogy autós traffi?"


Mondjuk úgy, hogy ha van benn műszer akkor traffi, ha nincs, akkor nem az... Ha nem látsz "háromlábút", akkor az anyósülés fejtámláját kell figyelgetni... (Egy szimpla, szélvédőre rakott közelekdési kamera nem traffi!)

2016. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy: [link]


Dióhéjban annyi, hogy a "traffipax" lehet radaros vagy lézeres elvű... A radar Magyarországon már csak fix telepített helyeken van, mérőszekrényben (M0, M1, stb) A lézer más tészta, azok hordozható műszerek.


"A lézerek 1996 körül jelentek meg az országban. Angol nevük a LIDAR (LIght Detection And Ranging) mozaikszóból ered. A sebességet a közeledő (vagy távolodó) objektum távolság-változásból számolják ki. A lézerek hatótávolsága nagyságrendekkel nagyobb, mint a radaroké, és mivel a lézersugár nyílásszöge rendkívül kicsi, így nem is szóródik annyira. (Emiatt nem is nagyon lehet őket előrejelezni.) Külön hordozójárműre nincs szükségük, hiszen a lézerek mobil eszközök. Használhatják őket háromlábú (tripod) állványról; fejtámla helyére szerelhető tartóról (anyósülés fejtámlájáról); vagy akár egy neki kialakított páncéldobozba rakva (bár utóbbi típus függő). Hazánkban jelenleg a lézeres elvű műszerek vannak többségben."

2016. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Illetve ajánlom ezt az oldalt, ha mélyrehatóbban érdekel a téma: [link]
2016. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még azt elfelejtettem, hogy manapság milyen traffipax típusokkal találkozhatsz (írd be Googleba, hogy néz ki): NJL SCS-102, NJL SCS-103, ARH CAM-S1, VHT FámaLézer III
2016. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!