Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni ha a gyalogoso...

Mit lehet tenni ha a gyalogosok rendszeresen a kerékpárúton közlekednek?

Figyelt kérdés

Két település között, egy gyalog 10 perces kerékpárútról van szó, az út egyik felén a járda, a másikon a kerékpárút van, ennek ellenére a gyalogosok nagy része előszeretettel használja a kerékpárutat. A kerékpárút elején és végén is ki van írva, hogy gyalogos közlekedés a túloldalon. A rendőrségre már tettem bejelentést, de nem történt változás 1 év alatt.

A legbosszantóbb az, hogy sokszor hiába csengetek vagy szólok nekik, hogy legalább álljanak arrébb, hogy elmehessenek, rá se hederítenek.

Most jöttem haza, 3 felnőtt és 4 gyerek sétálgatott a kerékpárút egészét elfoglalva, jöttek szembe, őket nagy nehezen elengedték, azonban rólam, akik mögöttük jött szinte tudomást sem vettek. Szóltam nekik, hogy álljanak arrébb, de továbbra is elállták az utat, így dühömben nekimentem az egyik felnőtt karjának, hogy elférjek, majd hangosan röhögtek ezen.

Azon gondolkoztam, hogy mivel nem nagyon lehet rájuk máshogy hatni, a rendőrséget sem érdekli a dolog, ha elütök nagy sebességgel a kerékpárúton egy maihoz hasonló helyzetben lévő gyalogost/gyalogos csoportot, akkor kit büntetnek meg? Hisz én haladtam jó helyen, ők akadályozták a közlekedésemet, az úttesten nem mehetek, mert ki van írva, hogy kerékpárral behajtani tilos. Ha esetleg elgázolom, majd kihívom a rendőrséget, azt mondom, hogy kiugrott elém és már nem tudtam megállni (egyik irányba eléggé lejtős a kerékpárút) , esetleg összetörik a kerékpár is, akkor a gyalogost megbüntetik?


2016. júl. 4. 20:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Gondolod, hogy a gyalogosnak nem lesz meg a saját mondandója az esetről? Úgy véled, hogy a sérüléseiből nem lehet majd következtetni az ütközés körülményeire? Hááát... Tudnod kell, hogy járművezetőként mindent meg kell tenned a balesetek elkerülése érdekében. Ha te elmulasztasz fékezni és ezzel balesetet okozol, akár börtönbüntetést is kockáztatsz. És senkit nem fog érdekelni, hogy szabályos volt-e ott haladnia a gyalogosnak.
2016. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%
szerezz be valami dudát amit ilyen esetben hirtelen használhatsz. hátulról tuti hatásos.
2016. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
100%

Nálunk is csomószor előfordul hogy a kerékpárúton teljes nyugalommal sétálgatnak emberek /főleg idősek, de nem mindig/, és rohadtul hülyét tudok kapni ettől én is, szóval tudom mit érzel.

De legyünk már észnél, és ne gondolkodjunk már ilyen hülyeségeken hogy elütöm a gyalogost mert a bicajúton megy. Mész azzal valamire? Vagy mindegyiket elütnéd, amelyik rossz helyen sétál? Előbb-utóbb feltűnő lenne hogy ennyi baleseted van. Ha ennyire vészes a helyzet írj helyi önkormányzatnak vagy ha van valami helyi újság akkor annak.

2016. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

Csengetni szoktam. A többség normális.

Az olyannak, aki direkt nem áll félre én is neki szoktam menni kicsit.

Szerintem vegyél egy gázkürt sprét, kötözd fel a kormányra :)

2016. júl. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
37%

Akkor kocsival én is üssek el minden biciklist, amelyik útban van??? (meg a gyalogosokat is, akik nem a zebrán közlekednek?)


Ez van, ilyen a közlekedés. Dudálj, normális hangnemben kérj helyet. Esetleg a járdán nem férsz el, ha mindenki a bicikliúton sétál?

2016. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Alex Fly ***** válasza:
100%

Két dolgot tehetsz.

A rövidtávú megoldás, ha kikerülöd őket. Ha nem lehet, akkor mész mögöttük gyökkettővel.

Hosszú távon pedig elkerülöd az ominózus szakaszt.

2016. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Sajnos elkerülni nem tudom a szakaszt, mivel ez az egy út vezet ki a településről, nyáron szívesen járok kerékpárral, de ha más járművel közlekedek és látom, hogy tele van gyalogosokkal, akkor is felbosszant, nem értem miért esik nehezükre a járdán sétálni vagy ha mindenáron ragaszkodnak a kerékpárúthoz, akkor menjenek a szélére lehúzódva, viszont ennyi eszük nincs: egyedül az út közepén, csoportosan egymás mellett haladnak.

A járdán nem tudok kerékpárral menni, mivel annak a felülete nem épp kerékpározásra alkalmas.


"Akkor kocsival én is üssek el minden biciklist, amelyik útban van??? " - Azt hiszem te nem érted a lényeget. A gyalogosok a kerékpárúton flangálnak, miközben ott a járda a másik felén. Te miért ütnél el olyan kerékpárost, aki az úton közlekedik? A kresz szerint ha nincs kijelölt kerékpárút a felnőtt kerékpárosoknak az úton kell közlekedniük. Tehát miért is ütnéd el? Nyilván ha nem lenne járda én is megérteném, hogy a kerékpárúton sétálgatnak.


"meg a gyalogosokat is, akik nem a zebrán közlekednek" - A gyalogosok nem csak zebrán mehetnek át, az előző és ezen hozzászólásod alapján te vagy megvetted a jogsidat vagy csak elméletileg van meg.


De elsősorban az érdekelne, hogy mit lehetne tenni, hisz a rendőrséget nem zavarja a dolog. A komolyabb elütést mérgemben írtam, mivel egy faluról van szó, így ha egyszer elgázolnék valakit, annak elterjedne a híre, de nem áll szándékomban, mivel nem akarom magamat is összetörni. A kezüket, szatyrukat ettől függetlenül továbbra is el fogom "ütni", ahogy korábban, ha nem hajlandóak arrébb állni.

Az önkormányzatnak bejelentem, de úgy emlékszem már nekik is jelentettem 1,5 éve.

2016. júl. 5. 12:57
 8/29 anonim ***** válasza:
65%

Ennek a Budapesti változata, hogy csengetés nélkül a jardan nekem jön a bringás és én.élesek ő.tovább megy. Hiába van közterületi kamera. A rendőrség nem akar dolgozni. Nem fognak cserbenhagyásos bringást keresni. Nekem meg 2 munkanap kiesett a sérülés miatt.


Szóval #1 téged is lepontoztak, engem is le fognak. És továbbra is el fog ütni a kerékpáros csengetés nélkül a járdán.


Mit lehet csinálni? Kérni. Messziről csengetni. Lassítani, kiderülni. Többre értékelni magadat. Hiszen ez csak egy tipikus n1gger pillanat. (YouTube-on megtalálod mi az).


Rendőrség :) csak.az.időd vesztegeted velük. Amíg meg nem hal valaki, nekünk nem kedves a munka.

2016. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

#5 #7 sokszor látni kerékpárost kerékpárral behajtani tilosban is.

Persze erről nem akarsz tudomást venni, mert a kerékpárt csak "szentek" hajtják?


Gyalogúton, sétáló utcán, ahol kerékpárral közlekedni tilos, ott leverhetem a kerékpárt?

Na? Tetszik az analógia?


Mennyire primitív és agresszív válaszok vannak itt felpontozva. Szégyenlem, hogy ti is bicajoztok!



Ajánlom a KRESZ első három mondatát! Mert nagyon nem ismerik itt többen sem!



A közúti közlekedés biztonsága és zavartalansága fontos társadalmi érdek. A biztonságos és zavartalan közlekedés alapvető feltétele, hogy a közlekedési szabályokat mindenki megtartsa és számíthasson arra, hogy azokat mások is megtartják. Emellett szükséges az is, hogy a közlekedés résztvevői előzékenyek és türelmesek legyenek egymással szemben.



Na a "türelem" a bringás szótárban nincs benne?

2016. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Tehát amikor sietek, esetleg örülök, hogy nem kell tekernem, hanem végre gurulhatok a lejtőn, ne adj isten épp az ellenkezője, végre feltekerek, a domb közepén járok akkor gyök kettővel menjek a gyalogosok mögött puszta türelemből?


Sebaj, szereztem ma egy "bohóc dudát", jó hangos, még én is megijedtem mikor kipróbáltam, ha az előttem totyogó gyalogos meghallja 10000 % hogy összesz***ja magát már 50 méterről is, holnap tesztelem. Ha pedig nem megy arrébb már messziről, akkor a fülébe nyomom a dudát, attól garantáltan beugrik az árokba.

2016. júl. 6. 00:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!