Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol kell jeleznem a rendszeres...

Hol kell jeleznem a rendszeresen szabálytalanul parkoló autókat? Van esély, hogy tesznek ellene?

Figyelt kérdés

Pest megyei településen élek, óvoda, és iskola közvetlen szomszédságában.

Sem az iskolának, sem az óvodának nincs megfelelő parkolója, pedig a lehetőség adott lenne, csak az árokba egy vízelvezetőcső kéne, és betemetni, meg leaszfaltozni, de mindegy, ilyenekről nem is álmodok.

A szülők,óvónők,tanárok rendszeresen párhuzamosan parkolnak az út szélén (ezzel évről évre fokozatosan betemetik a vízelvezető árkokat -tehát az autók súlya alatt leszokott omlani az árok fala, és 3 évente újra kell ásni az árkot, ahol betonozott, ott szétb*ssza a betont)

Ja, és teszem hozzá, még egy buszpályaudvar,vasútállomással is van nem messze, és mindenki a kertvárosban teszi le a kocsit.

De nem gond, annyi fizikai munka ráfér az emberre, nem halok bele,hogy 3 évente árkot kell ásnom.

Sőt, már azt is megszoktam,hogy beállnak a kapum elé, rendszeresen.

De amiből marhára elegem van, az az,hogy a kereszteződésbe beállnak, és nem,hogy az 5 métert nem tartják, még a kereszteződés ívére is befaragják az autókat.

Amikor jövök haza, úgy fordulok be,hogy megállok, és "na talán nem jön kocsi", és bemegyek.

De komolyan, semmit nem látni be, az utcámnak 3 ilyen kereszteződése van.

Az meg,hogy ha jön valaki szembe, megint csak vicces.

Rendőrök járőröznek erre, leszarják, önkormányzat nem foglalkozik ezzel.

Mit tehetnék?


2016. márc. 2. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Tegnap a kolléga kitalálta a csoda applikációt erre (ha nem te voltál), konzultáljatok
2016. márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ennyire unatkozol?
2016. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"A szülők,óvónők,tanárok rendszeresen párhuzamosan parkolnak az út szélén" - meglepő lehet, de ez így szabályos.


Önkormányzat, közmeghallgatáson szóban, vagy a polgármesternek hivatalos kérvényben (parkolóhely kialakítása) írásban lehet felvetni a kérdést, javasolni megoldást a parkoló kiépítésére.

Az úttest jobb szélén, párhuzamosan parkoló autók csak akkor állnak ott szabálytalanul, ha mellettük nem fér el másik autó - az nem szabálytalan, ha a másik sávba át kell ezért térni - vagy, ha azt tiltják (tábla, útburkolati jel)

A rendőr miért foglalkozna szabályosan várakozók zaklatásával, az önkormányzatnak viszont illene kiépíteni ott parkolóhelyeket, azzal tehermentesítve az útszakaszt, nyilvánvaló, hogy az iskolák, óvodák közelében időszakosan le lesznek terhelve az utak.

2016. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

csakis az önkormányzathoz fordulj. Térivevényesen add fel a panaszod, és ezen felül kérj meghallgatást a polgármestertől.


meglátod a tekintetekből mire számíts.

2016. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A 3. válaszhoz nincs mit hozzátenni, csak egy még:

"De nem gond, annyi fizikai munka ráfér az emberre, nem halok bele,hogy 3 évente árkot kell ásnom."


Nem kell árkot ásnod, se 3 évente, se soha. Az utak és vízelvezetők karbantartása az önkormányzat feladata! A ház előtti útszakasz nem a te tulajdonod, még ha azt hiszed, akkor sem.

2016. márc. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem unatkozom, ha a "kolléga" megoldása nem törvénybeütköző, kérem a kérdéshez a linket, mert érdekelne.

Hogy nem kell árkot ásnom?

Hát figyelj, 3 éve nem ástam árkot, kérsz róla fotót,hogy hogy néz ki?Leginkább sehogy, múltkor beletolattam, önerőből jött ki a kocsi(az önkormányzat meg soha nem ásott még itt árkot)

A kérdést meg gyakori kérdések.hu válaszolóihoz méltóan, ezúttal sem sikerült megérteni,de legalább nem csalódtam.

Nem az zavar,hogy párhuzamosan parkolnak, az zavar,hogy beállnak a kereszteződésbe, és vagy nem kanyarodok be, vagy kockáztatok, és nekem jönnek, mert k***ra nem látom be az utcát.

Mondtam, már nem izgat,hogy beállnak a kapumba,hogy alig lehet közlekedni,és,hogy betemetik az árkom, megszoktam.

De amikor majd bekanyarodok, és nekem jönnek, akkor szólhatok neked,hogy megtérítsd a károkat?Vagy a kereszteződés ívére ferdén ráálló autós fog fizetni?

Nem b***i, én fogok fizetni, mert a tetű nem ismeri a KRESZ-t, és nem tud parkolni.

Aki egyszer-egyszer erre jön, bedobja a kölyköt az óvodába,iskolába, az leszarja, de én minden nap többször jövök erre, és tarthatatlan.


(Mielőtt jönne a rendkívül primitív érv, hogy minek költöztem ide: a házunk 1950-ben épült, az iskola 85-ben, az óvoda meg 90-ben, de nem ez van ellenemre, hanem az,hogy egyesek nem tudnak parkolni)

2016. márc. 2. 16:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Sikerült a lényeges helyett megragadnod a lényegtelen, a parkolásokra, árokásásra tett megjegyzések a kérdésed szempontjából másodlagosak, de kaptál választ a kérdésre is.


Ismét:

Közvetlenül a polgármesterhez kell fordulni a problémával.

Közmeghallgatáson felszólalva, vagy hivatalos kérvényt megfogalmazva, a polgármester azt nem hagyhatja figyelmen kívül, köteles arra válaszolni. Megteheted ezt úgy is, hogy besétálsz a fogadóóráján és előadod a panaszodat, sőt nyomatékosítani is lehet, ha többen is jelzitek ugyanazt a problémát.

Attól függetlenül, hogy neked és az ott lakóknak kellemetlen a parkoló kocsisort kerülgetni, az ott parkolók még várakozhatnak ott szabályosan, de nekik is jobb lenne, ha volna ott kiépített parkoló, az ő érdekük sem ellentétes a változtatással.

2016. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Továbbra sem az itt parkoló autósokkal van a gondom, hanem azokkal akik nem ismerik a KRESZ-t.

Itt egy iskola,óvoda, nincs parkolóhely, elfogadom,hogy csak itt tudnak megállni, de ezzel az erővel az út közepén is parkolhatna.

Jöjjön ide a rendőr, vágjon rá 30 ezret, és majd megtanulja,hogy nem szabad beállni a kereszteződésbe.Az utca végén is van ám hely, csak akkor már gyalogolni kéne...

2016. márc. 2. 17:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Miután a többször leírt törvényes és gerinces utat még véletlenül sem akarod választani, mondok egy "jobbat".

Rendelj ilyen forgalmas időpontra egy kocsi kavicsot, tüzifát stb, amire szükséged lenne és nagy autóval hoznák. Majd szépen nézd végig ahogy manőverez a sofőr. Persze ideges lesz. Te meg hívd ki a közterületeseket, vagy akár a rendőrséget is, hogy a szabálytalanul parkolók miatt nem tud bejönni a teherautó. Gerinctelen megoldás, de úgy látom ilyenre van szükséged.

2016. márc. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én inkább beton vízelvezetőt rakatnék le és egy tisztességes betonplaccot parkolónak, hogy ne nyomják be a földet.

Ha felajánlod, hogy te állod a költségeit, biztos szívesen veszik és legalább nem kell többet árkotásnod.

2016. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!