Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autónkon van egy kiegészítő...

Az autónkon van egy kiegészítő féklámpa a hátsó szélvédőn ami elromlott. Büntetik, ha így közlekedünk? Vagy ki lehet szerelni engedély nélkül vagy csak szervizben?

Figyelt kérdés
Esetleg amíg nem működik, takarjam le esetleg egy szigetelőszalaggal, hogy ne tévesszen meg senkit?

2016. júl. 20. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ebből az jött le, hogy kell az a középső féklámpa.

2016. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell három, csak kettő. Lehet három, s ha van, akkor annak azonos paraméterekkel kell rendelkeznie, mint a másik kettő.


Ott van a linkelt szövegben!

2016. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És akkor a régi autók, amikbe még nem raktak pótféklámpát, mind szabálytalanul közlekedik?
2016. júl. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

A szabály az, ha három féklámpa van a járművön, mind a háromnak működni kell.

Ez vonatkozik minden kötelező világító és fényjelző berendezésre, ami a járműre van szerelve, annak működni kell: pl segédmotoros kerékpáron nem kötelező az irányjelző, de ha van, annak működni kell, nem fogadják el, hogy "kézzel jelzek".

Forgalmi vizsgán az indulás előtt kötelező gépjármű ellenőrzéskor is buktató hiba, ha a fenti féklámpa nem működik, és a tanuló úgy akar elindulni (bár erre gyakorlatilag minimális az esély)

2016. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Így van, ha gyárilag nincs az autón akkor nem számít, de ha van és nem működik azért már büntethetnek.
2016. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor csak annyi a kérdésem, ha már nem működik akkor én kiszerelhetem?
2016. júl. 20. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem, mivel gyárilag benne kéne legyen.
2016. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A mi autónk egy Opel Astra F 1998-as. Most néztem utána, a többi ilyen kocsin nincs középső féklámpa, legalábbis a képek szerint. Akkor valószínűleg ezt utólag tették bele. Tehát így lehetséges lenne a leszerelése?
2016. júl. 20. 19:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt a rendőr ezért nem büntet,ha a másik kettő ég.A műszaki vizsga az más,ott elvileg ez hiba.


Másrészt kiszerelni nem nagyobb macera mint égőt cserélni benne, vagy megnézni a drótozás kontaktját? De kiszerelheted,nem fogja senki számonkérni.

2016. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Végül kiszereltem. Használt autóként vettem és az előző tulajdonos szerelte bele. Izzócsere nem jöhetett szóba mert gyárilag össze volt ragasztva és csak az egész lámpát lehetett volna kicserélni mert LED-es volt mint egy kerékpárlámpa...

2016. júl. 22. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!