Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha én teljesen szabályosan...

Ha én teljesen szabályosan vezetek és lelép elém egy vak ember az úttestre és elütöm, akkor ki a felelős a balesetért?

Figyelt kérdés
Szerencsére nem történt meg, de egy hajszálon múlt csak. Szabályosan haladtam, kb. 40-nel ott ahol 50-nel lehetne, mire egy vak ember a vakvezető kutyájával együtt lelépett előttem az úttestre. Zebra kb. 50 méterre volt, de ez nem ott történt. Megállni már nem tudtam volna ezért elrántottam a kormányt, mert szerencsére pont nem jött szemben senki, így elkerültem a balesetet. De ha nem tudtam volna ezt megtenni és elütöm véletlenül, akkor ki a hibás? Mire számíthattam volna?
2016. júl. 30. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ő a hibás ha féktávon belül eléd lép.
2016. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyalogos a hibás ilyen esetben. Természetesen emberileg sajnálatos, ha egy vak ember tévedésből nem a megszokott helyen megy át, de jogilag nincs különbség látó és vak gyalogos között.
2016. júl. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
A kutya a hibás. Épp ez lenne a dolga, hogy ne ölje meg a vakot.
2016. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szántóvető ***** válasza:
0%
gondolom eszedbe sem jutott lassítani,azért kellett vészmanővert végrehajtanod.megbíztál a kutyában,ennyi.persze te szabályosan haladtál,erről sziklaszilárdan meg vagy győződve.(kivéve ha takarásból lépett eléd.)szóval a fene tudja,sok függ attól hogy a helyszínen hogy rekonstruálják a történteket.
2016. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1%

te lettél volna a hunyó..


...haladni az úton mindig olyan sebességgel szabad, hogy minden olyan akadály előtt meg tudjunk állni, amire adott körülmények között számaítani kell...


ebben a szituban nem akadt volna olyan bíró, aki a vakot hozza ki vesztesnek...megúsztad volna pár év felfüggesztettel, de az is egy életre tönkretesz..


képzeld magad a vak helyébe.

2016. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Tehát haladjunk mindenhol 20-al, akkor tuti, hogy bármilyen akadály/veszély esetén megtudunk állni...


Egyébként ha hirtelen lép le eléd csak simán az úttestre, akkor valószínű, hogy ő jön ki hibásnak, mert mások testi épségét ugyanúgy veszélyezteti.


Nekem múltkor volt egy esetem egy helyen ahol a bicikliút megy át az úton és a BICIKLISEKNEK STOP TÁBLA VAN! Megyek szépen 45-tel, látom bicikliúton teker egy fiatal srác, FÜLÉBEN A FÜLHALLGATÓ. Gondolom magamban ez biztos hogy nem fog megállni...gázról leveszem a lábam, jön a kereszteződés, hát persze hogy nem áll meg. 1 mp-el később megyek, akkor elütöm...


Ez esetben valószínűleg a biciklis lett volna a hibás, mert neki táblája van, a STOP-ot bármelyik hülyének fel kell ismerni, csak az a probléma hogy az autósokat sok esetben szeretik elővenni hibásként.

2016. júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szántóvető ***** válasza:
0%

6-os: azt ugye tudod hogy elsőbbsége csak annak van akinek megadják?

de figyeltél így aztán helyesen cselekedtél.

2016. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ha nem a KRESZ szerint nézzük, akkor igen.

2016. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"...haladni az úton mindig olyan sebességgel szabad, hogy minden olyan akadály előtt meg tudjunk állni, amire adott körülmények között számaítani kell..."


Hát ne haragudj, de arra nem lehet felkészülni, hogy egy vak ember (amit egyébként Te nem látsz, mármint, hogy vak) egyszer csak kilép eléd féktávon belül. Városban hogy szoktál közlekedni, mikor ott áll a rengeteg gyalogos a zebránál pirosnál neked meg zöld van? Milyen sebességgel mész el előttük? Ott is elég lenne egy vak vagy egy siető hülye és megvan a baj hamar. Szóval igaz amit leírtál csak köze sincs a valósághoz, gumiszabály amit rá lehet húzni mindenre. Látom kapásból lepontozták azt, aki szerint a kutya hibája, tényleg szívtelenül hangzik, hogy egy ilyen nemes célt szolgáló állatot hozzunk ki hibásnak, de az igazságot ki kell mondani. Vagy talán nem így van? A vak a hibás aki azt se tudja hol van? Az autós, aki szabályosan közlekedett és mindent megtett a baleset elkerülése érdekében és el is kerülte azt? Valaki pedig biztos hibázott, mert különben nem lett volna baleset vagy veszélyhelyzet.

2016. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutya a hibás mert neki kell érzékelni a járműveket,csak nem jogi személy.Persze jogilag senki nem lenne hibás,mert nem gyalogátkelőn ment át a vak ember,nincs elsőbbsége. Arra meg nem lehet felkészülni hogy a járdán bóklászó ember egyszer csak eléd lép! Aki ezt mondja hogy mindenre mindig fel kell készülni az szálljon ki és tolja a kocsiját,akkor biztos nem üt el senkit,és főúton is álljon meg minden kereszteződés előtt mert lehet éppen arra száguld egy vak .
2016. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!