Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz az, hogy Németországban...

Dynamix kérdése:

Igaz az, hogy Németországban nem szabad vezetnie annak a sofőrnek akinek nincs meg még egy éve a jogositványa?

Figyelt kérdés

2016. aug. 21. 21:09
1 2
 1/17 Johnny Bravo ***** válasza:
100%
Szerinten nem kell hozza diploma hogy magadtól rágyere,hogy eleg erdekes dolog lenne,hogy jogsival a kezedben nem vezethetsz egy evig.......
2016. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Ilyenről nem tudok. Ha Magyaroroszágon nincs megszabva hogy nem hagyhatod el vele az országot, akkor a magyar jogsira a magyar törvények vonatkoznak.


Most a kérdés kapcsán utánaolvastam, az van, hogy ők 2 év próbaidőt adnak az első jogsi megszerzésétől. (tehát ha előbb van kismotor, akkor onnen ketyek a 2 év, és nem minde kategóriánál egyenként)

Ez azt jelenti, hogy ezalatt kisebb kihágásoknál nem történik semmi, nagyobbnál meg visszaküldik az embert utánképzésre. De ez csak akkor igaz ha német jogsija van az embernek. Én pl. átirattam németre, korlátozott A volt motorr és autóra volt, mivel itt annakidején 2 év után automatikusan járt a korlátlan, megkaptam. A mai jogsiknál már itt is vizsgázni kell.

2016. aug. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen kizárt. leteszi a jogsit, megkapja a jogosítványt, majd ezt követően 1 évig nem vezethet, csak 1 év után, amire már egy csomó mindent elfelejtett? Így gondoltad?
2016. aug. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ahogyan állítod az nem igaz. 18 éves kor alatt nem lehet vezetni külföldön, nem csak Németországban, de semmilyen más országban sem ameddig be nem töltötted a 18. életévedet. Ennek értelmében ha csak 1 napja is van meg a jogosítványod, de már betöltötted a 18. életévedet, vezethetsz külföldön, s így Németországban is.
2016. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

dee pasztmekk hát hogy lehet ilyen kérdést???

Ha logikusan végig gondolod, hogy jogosítvánnyal a kezében nem vezethet egy évig. Miért is nem? Hogy lesz tapasztalata ha a fiokban tarja a jogoítványt? Meg amugy is ennek mi értelme lenne?

XDDDD nemár

2016. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Èèèletem:))))A jogosìtvány feljogosìt rá hogy autòt vezess attòl a perctől hogy megkaptad.De nyugodtan kitehetsz a szèlvèdődre hátul egy "L" táblácskát Nèmetországban,ahogy Magyarországon a "T"-is sokan kiteszik,jelzèskènt a többi autòsnak hogy mèg ùj vezető vagy,legyenek türelmesebbek veled.
2016. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem itt kever valamit a kérdezö.


Németországban érvényes jogosítvánnyal vezethet az illetö, de ha 17 évesen kapta meg - erre van lehetöség -, akkor egy évig csak úgy vezethet, ha mellette ül egy olyan nagykorú személy is, akinek szintén van érvényes jogosítványa, egyedül nem vezethet.


Valószínünek tartom, hogy ezt értette félre vagy a kérdezö, vagy akitöl hallotta ezt az ötletet.

2016. aug. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azt lámtom, hogy oltogatni tudtok de mást nem. Akkor meg minek kell kommentelni. Kérdeztem valamit, ha meg nem tutsz rá normálisan válaszolni akkor inkább állj tovább. Amugy mondom azt hallottam, hogy az autopályán nem szabad vezetni. Én is hülyeségnek tartom de inkább megkérdem mint hogy bajba kerüljek. Csak annyi hogy egyesek nem tudnak normálisan válaszolni.
2016. aug. 21. 22:27
 9/17 Johnny Bravo ***** válasza:
100%

"egyesek nem tudnak normálisan válaszolni."

Egyesek meg nem tudnak normalisan kerdezni!

2016. aug. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Akkor mit nem értesz? Nincs még meg egy éve a jogsim(7 honapja van)! Azt hallottam hogy az ilyenek nem vezethetnek a Német autopályán! Mostmár elég érthető voltam vagy mogyorozzam tovább???
2016. aug. 21. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!