Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárral behajtani tilos...

Kerékpárral behajtani tilos táblát feloldja az út kereszteződés?

Figyelt kérdés

ha egy út szakaszon kivan rakva Kerékpárral behajtani tilos tábla, és utána nem sokkal van egy útkereszteződés azt feloldja a táblát?

És ha mondjuk ki van rakva ez a tábla, de én biciklivel nem az úton hanem mellette lévő kavicsos részen megyek, akkor megbüntethet a rendőr? :D Mert a tábla végül is az útra érvényes h nem mehetek rá. de mellette szerintem mehetek.



2016. aug. 22. 07:43
 1/4 Alex Fly ***** válasza:
100%

Feloldja. Különben aki a kereszteződésből hajt rá az útra, minden tiltás nélkül tilosban közlekedne -ami nonszensz.

A második kérdést passzolom...

2016. aug. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a "kavicsos rész" az útpadka, akkor arra is vonatkozik a tiltás. Ugyanakkor tolhatod a bringát ott. Ha pedig különálló úttestről van szó, amit kavics borít, akkor nyilván mehetsz rajta.
2016. aug. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a kereszteződés feloldja, és nem mehetsz a padkán sem.
2016. aug. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

> „Mert a tábla végül is az útra érvényes h nem mehetek rá. de mellette szerintem mehetek.”

Itt összekeverted az utat az úttesttel.

[link]

2016. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!