Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nincs a személyszállító...

Miért nincs a személyszállító repülőgépeken ejtőernyő minden utas számára vagy valami ami nővelné a túlélés esélyét egy zuhanás esetén?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert ha bármi meghibásodás történik a géppel és zuhanni kezd, vége... majdnem semmi esélyed túélni. Hibáztatni sem lehet senkit mert hát mit csinálj ami elromolhat az el is romlik. Persze tudom, hogy kb. 8500-m magasan repülnek és kevés ott az oxigén meg a hömérséklet is nagyon alacsony de szerintem azért valamin kéne gondolkozzanak a tervezők mert így eléggé kockázatos.

2016. aug. 23. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden héten megkérdezi valaki?
2016. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2016. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdezőkém, tudsz ejtőernyőzni? Mert ha nem, akkor ugyanúgy meghalsz. Vagy szerinted minden repülőút előtt el kéne végezni az utasoknak egy gyorsított, háromhónapos ejtőernyős-tanfolyamot?
2016. aug. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtam róla, hogy ezt már megkérdezte más is mert a keresőbe nem adta ki, de köszi a linket elolvastam és láttam ott sem juttak messzebre ezzel a kérdéssel. Persze a cinizmus a vérében van néhány válaszolónak amint látom, pedig ha értelmesebben kezeljük a dolgot akkor szerintem akadna annál jobb megoldás mint kiugrani 10,000-méterről és biztos vagyok, hogy vannak zsenik akik ezen agyalnak. Engem azok véleménye érdekelt volna ha van itt olyan, mire juttak, tényleg nincs jobb megoldás mint megvárni hogy becsapódjon a gép.
2016. aug. 23. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem repülök, nem ejtőernyőzök, abszolút tudatlan vagyok a témában, de azért néhány kérdésem lenne:


1.) Mikor ugorhatnának az utasok, amikor már a pilóta szerint menthetetlen a helyzet? (Olyan is történt már, hogy utasszállító üzemanyag hiány miatt 300 km-t vitorlázott, és sértetlenül földet ért.)

2.) Amikor a pilóta bejelenti a végveszélyt, hányan tapossák el egymást a menekülésben?

3.) Biztos ki lehet ugrani egy zuhanó repülőből, vagy lenne mindenkinek katapult is?


Valami azért gondolkoznak a tervezők, hiszen kis gépek részére létezik már ejtőernyő ami az egész gépet fékezi zuhanáskor. Bár akkora ernyő még nincs ami egy nagy utasszállítót elbírna.

A személyzetnek sincs ernyője, ha gáz van ők is zuhannak, így elkövetnek mindent.

Az összes utas részére az ernyők elég nagy túlsúlyt jelentenének, és az utasokat nem tudnák a légikisérők egyenként bekötni, maguktól meg 99%-uk nem tudná felvenni az ernyőt.


Szerintem.


U.i: Én legutoljára kb. 10 éves koromban kérdeztem ugyanezt.

2016. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tévedtem, az ukránok már dolgoznak ezen:

[link]

2016. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket és örvendek, hogy nem én vagyok az egyedüli aki ezen rágodik és ebben lát fantáziát, esetleg jobb lehetőséget.
2016. aug. 23. 22:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért nekem a 10 éves korom óta eltelt már 38 év!

:D

Már nem agyalok ilyesmiken.

2016. aug. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"így eléggé kockázatos"


Valójában nem. A legritkább esetben zuhan le azért a repülő, mert elromlik valami. Ha az oro... ehm, ukrajnai szeparatisták seggbedurrantanak egy rakétával, vagy a depressziós pilóta úgy dönt, hogy földbe passzírozza a gépet, akkor semmit nem ér az ejtőernyő.


Vagy ha elromlik valami, és a pilóta azt mondja, hogy OK, most ugorjon mindenki, aztán mégis sikerül úgy-ahogy egyben letennie a gépet, közben lefele úton téged elkap egy zivatarfelhő és összegabalyítja az ernyődet, vagy a szél felvisz egy távvezetékre, vagy egy autópálya belső sávjában landolsz, akkor nem vagy sokkal előrébb, sőt.

2016. aug. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Nagyon úgy néz ki, hogy az ejtőernyős kiugrás nem megoldás de egyéb alternatív megoldások azért még nyitottak maradnak ha a videóból indulok ki.
2016. aug. 27. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!