Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire bevett szokás a...

Mennyire bevett szokás a rendőröknél kékkel száguldozni hang nélkül?

Figyelt kérdés

Hajnali 2-kor mentem haza tegnap, egyenes úton, lakott területen kívül.

Olyan 100-110-el mentem, mert ekkora gengszter vagyok.

A tükörben láttam,hogy jön egy autó, és kapcsolgatta a reflektort.

Mikor már nagyon közel volt folyamatosan villogott, majd hirtelen felkapcsolta a kéket hang nélkül, és megállás nélkül húzta a refit.

Azt hittem,hogy valahol mértek, és utánam küldték, így kiraktam az indexet, és elkezdtem lehúzódni, de ő kikerült, és ment tovább.Előttem is mentek őket is kielőzte, de nem kapcsolta fel a hangot.

Gondolom nem volt akció, csak sietett valahová, de ha jöttek volna szemből...mivel ugye nem tudtam,hogy rendőr nem vettem vissza a sebességemből, és amikor kéket kapcsolt akkor 100-ról kezdtem fékezni, és ha ő meg jött 100-al, ha valaki jön szemből akkor senki nem tud megállni/lehúzódni. (90-ről se(!) teszem hozzá...)


2016. aug. 27. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Az furcsa hogy nem használt hangjelzést. Általában ezek az autók akár rendőr, mentő, vagy tűzoltó amikor nincs jármű a közelbe vagy egy nagyobb kereszteződés nem használják a hangot. Én is jártam így hogy lakott területen kívül mentem igaz betartottam a korlátozást, sötétbe amúgy is picit lassabban szoktam haladni a megengedettnél főleg ha erdős részen vagyok. Velem is ez volt jött mögöttem egy jármű refizett majd felkapcsolta a fényjelzést, lehúzódtam, mert azt hittem hogy engem akarnak félreállítani, de tovább ment. Akkor én is mentem tovább 5 percre rá amikor beértem a településre ahol lakom mert hazafelé mentem akkor láttam hogy egy ház előtt álltak meg ott villogott az autó, és a két rendőr pedig nagyon keresett ott valakit, tehát lehet okkal tették mind ezt nálad is. Olyat is láttam kb 3 hónappal ezelőtt hogy kereszteződésnél városon belül kis utcákba láttam hogy kék fény villog, nekem volt elsőbbségem de lassítottam azért pedig nem volt hangjelzés, és milyen jól tettem, mert épp egy motoros száguldott ki onnan akkor majdnem nullára fékeztem az autót mert a rendőr is kijött onnan és a motorost üldözte. Durván 100 méterrel arrébb lévő kereszteződésben láttam hogy már elkapták az illetőt, de semmi hangjelzést nem használtak akkor sem. Mivel három rendőr volt az autóban amikor közeledtem biztonságkedvéért elég lassan egyik leintett és szépen megköszönte hogy észrevettem a fényjelzést és lassítottam mert ha nem így tettem volna abból lett volna ám baleset nem is kicsi.

A miértjét én sem értem. Utcánkba lakik egy rendőr akinek ezt a sztorit elmeséltem és kérdeztem miért nem használnak hangjelzést, és ő azt válaszolta hogy első sorba fényjelzést kell, másodsorba hangjelzést is ha a fényjelzés nem hat elsőre, arra különösen nem is adott indokot, nekik ez az előírás.

2016. aug. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Hajnali 2 óra, sötétség. A fényhíd felkapcsolása elég figyelemfelkeltő, nem kell ehhez külön sziréna. Pláne, ha címre mentek, minek ébresszék föl szirénával azt is, akihez éppen mentek?
2016. aug. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Éjjel gyakori, hogy ha bevetés van sem kapcsolnak hangot, mert a kék elég figyelemfelkeltő a többi jármű részére, az alvó lakosságot meg minek felkelteni a szirénával, ha nem muszáj.
2016. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak nekem dereng, hogy erre a KRESZ is kitér egy mondatban?


Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművek

49§

(2a)318 Amennyiben a gépjármű kizárólag a megkülönböztető fényjelzést használja, akkor a gépjármű vezetője a megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti.


Szóval teljesen jogosan közlekedtek csak fényjelzésel!

2016. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 ugyanezt akartam :)
2016. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4:


És ugyanezen okból kapcsolnak szirénát a kereszteződésekben.

Pár éve jött be a módosítás, hogy éjszaka ne kelljen végig szirénázni a városon.

2016. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy érzem megkésve írok ugyanis már mindenki leírta amit én is akartam.

Nincs azzal baj ha 100-110-zel haladtál én is annyival szoktam ez még nem száguldozás :)

Egyébként én sötétben előzés előtt a távolsági fény rövid felvillantásával szoktam jelezni hogy mi a szándékom.

2016. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!