Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes népeknél, kultúráknál...

Egyes népeknél, kultúráknál miért szokás üvöltve beszélgetni?

Figyelt kérdés

Az olaszok is ilyenek pl, a cigányok is, Tunéziában is ilyenek az emberek, hogy pl 20 cm-re állnak egymástól, és üvöltve beszélgetnek. Tehát olyan hangerőn, ami nekem például már eléggé kiabálásnak számít.

Több helyen is megfigyeltem már, valamennyire a szerbek is ilyenek, de a japánok is.


Mitől vagy miért alakult az ki egyes népeknél, hogy jó hangosan, extra basszussal beszélnek, ami más népeknél már kiabálásnak, üvöltésnek számít? Tunéziában pl voltak, akik szó szerint harsogtak, és senki sem szólt rájuk, mert mások is így beszélgettek. pedig semmilyen nagyobb zaj nem volt, ami indokolttá tette volna. :D


Nektek mi erről a véleményetek? Szeretitek ezt, vagy idegesítő? Voltak tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?



2015. júl. 6. 20:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(japánokat csak videóban láttam és ott eléggé ilyenek)
2015. júl. 6. 20:06
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
A románok is ilyenek. Eléggé zavaró.
2015. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon irritalo...parom roman es allandoan uvoltve 'beszelget'....az egesz csaladja ilyen.
2015. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, ezen én is gondolkodtam már :D Pl. a németek is ilyenek!
2015. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Németországban soha nem hallottam üvöltve beszélgető embereket.
2015. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerbek is. Ha összeül a család vacsorára (és nem anya-apa-gyerekek felállásban, hanem akkor ott vannak a nagyszülők, nagybácsik, unokatestvérek, valami huszan) akkor ha elkezd 2-3 ember egymással beszélgetni, mondjuk a mellette ülőkkel, akkora hangzavar lesz, hogy muszáj kiabálni. Az asztal másik végében nem is értjük mit beszélnek. Hevesebb vérmérsékletűek is.

Ez így jött szokásba, egyszerűbb több emberre főzni és akkor átmegyünk egymáshoz esténként.

Aztán ha nem vagyunk annyian meg máshol vagyunk akkor is hangosak vagyunk mert már annyira hozzászoktunk.

1 félig szerb-félig magyar

2015. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Különböző helyzetekben különböző okok dominálhatnak. Van, hogy tényleg csak megszokás. Van, hogy adott társaságban csak így lehet elérni, hogy még ne nagyon szakítsanak félbe. Van, hogy eléggé elszállt exhibicionizmus, rendszerint erős trollkodási/polgárpukkasztási hajlamokkal, vagy csak sima, semmit észre nem vevő tudatlansággal párosulva. Olyan is van, hogy az egyik süket, azért beszél hangosan, a másik meg ezt tudja, és azért. Akik emberekkel dolgoznak, azok is hamarabb megszokják (jó esetben tanulják is még a szakon), hogy nagyon jól érthetően, megfelelőnél kicsit még megfelelőbb hangerőn beszélnek mindenkivel, de öregekkel néha kicsit még inkább. Köztük is akad, aki ezt képes természetesen, magától értetődően csinálni, és van, aki rájátszós, esetleg leereszkedős hangos lesz... Ők a közepesen tehetségesek...


És persze ott vannak a rendes balhék, amikor végre értelmet nyer.

2015. júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nálunk egyszerű vitáknál is ez megy. Nem veszekedésről, hanem vitáról beszélek amikor érvelni kéne és a legjobb megoldást választani. Ehelyett mindenki a fejébe vesz valamit, öt percig mindenki kiüvölti azt magából és annak a megoldását választják aki a leghangosabban kiabált. Engem nagyon zavar. Nem akarok tiszteletlen lenni, de ez vagy kevés intelligenciát, vagy nagy nemtörődömséget és lustaságot takar. Engem nagyon zavar. Még az zavar ennyire amikor van egy probléma, rögtön mondom a megoldást, de a női logika szerint még merengeni kell egy kicsit a problémában és ismételgetni hogy "mi lesz most?" mikor egyértelműen már el lett mondva a megoldás...
2015. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Népeknél szokás.

A cigány nem igazán nép. Inkább vírus. S vírus sem élőlény s ők sem nagyon azok. Egy élőlény gondolkodik.

Nálunk inkább genetikai retardációból adódik ez.

Vannak persze romává fejlődött is belőlük amelyek különbek emberek nagyjánál.

2015. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mert náluk ez a szokás. Ők meg azt kérdezik a magyarok miért beszélnek ilyen halkan.
2015. júl. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!