Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti is észrevettétek már ezt?

Ti is észrevettétek már ezt?

Figyelt kérdés

Főleg ignissel, de más régi és új típusú mini autókkal járkáló emberkék, mintha nem éreznék a sávot. Hol indokolatlanul bal szélen, majd jobb szélen mennek. Hol itt haladnak huzamosan, hol ott, de mindig nagyon szélen. Éppen így válogatják a sebességet is indokolatlanul. Lakott területen kívül 80-al, majd felmegy egészen 95-ig, aztán mintha rájönne, hogy úristen milyen gyorsan megyek, hirtelen vissza 80-ra.

Sokszor van időm és mögöttük maradok megfigyelni, elképedni, röhögni. De még nem jöttem rá a miértjére...


2016. szept. 4. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
80??? Én inkább azt vettem észre hogy úgy mennek mint a tetű.Én még olyan mini autóssal nem találkoztam aki 40-el többel ment volna.De jók mert úgyis meglehet őket előzni ha jönnek szemben :D
2016. szept. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Persze tapasztalom, pl ezért sem szeretek mással utazni, vagy kóvályog az úton vagy össze vissza sebességgel megy. Én ha folyamatosan lehet menni, akkor beállok egy sebességre. Amúgy nekem is ignisem van :)
2016. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Bizony bizony, simán túrják 80-al keményen :))

Akkor te jófej ignis-es vagy :)

2016. szept. 4. 20:18
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

Én meg azt vettem észre, a gyökér nagy autósok belemásznak a s..gembe, és mehetek akármennyivel, megelőznek, majd cammognak előttem 80-nal...

Valami oktatófilmet kellene nyomatni a korlátolt bmw-s, audis, vw, stb sofőröknek, nem minden kis autóban öregnyanya ül, és nem mindegyik 50 lóerő.

2016. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés most nem róluk szól, de érdekes nekem még problémám nem volt velük. Ha néha megelőz 1-2 akkor az úgy megelőz, hogy el is tűnik a láthatáron. Olyat se láttam még, hogy töketlenkednének előttem. Nem ingadoznak balról jobbra, valahogy érzik a sáv közepét és az egyenletes sebességet is.
2016. szept. 4. 20:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Valami oktatófilmet kellene nyomatni a korlátolt bmw-s"


Okos vagy, jár a keksz, ha pedig a külső sávba maradsz 80 -nal a kekszgyár is jár!

2016. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Márkát még nem figyeltem szóval arról nem tudok nyilatkozni, de felénk nagyon gyakori kisebb autóknál vagy dobozosoknál hogy nehezen megelőz (90-nel megyek, beállok), még néha lassítanom kell hogy be tudjon jönni és visszaáll 70-80-ra, összevissza megy sebességbe. Megelőzöm, melléérek és gyorsít! Nem értem!
2016. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sokan képtelenek a másikat követni pl főúton 90-100-nál, mert ha utolér 1 szabályos sebességgel menőt, akkor is megelőzi ha nem siet, mert akkor érzi jól magát, ha nincs előtte senki. De autópályán is sokan meglátnak 1km-re egy járművet, akkor máris bekattannak és meg akarják előzni, még gyorsítanak, aztán visszaveszik.
2016. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Régen is voltak ilyenek, van erre egy szakkifejezés: mazsolák.
2016. szept. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hét én egy suzukis vagyok (nem ignises, bocs:)), én azt figyeltem meg, hogy a mamák, papák, hülye 3,14csák mennek ilyen hülyén. Előbbiek tán nem is látnak, utóbbi meg telefonál és/vagy cigizik.

A BMW-sekkel, audisokkal sok bajom nem volt. Inkább semennyi, leszámítva egy kiskölyköt.


A miértre: Ékes példa a faterom (70 éves, 25 éve bevontam volna a jogsiját): körforgó jön, és balról jön egy autós, aki szintén ugye befelé igyekszik, de lassan, mert akkor kanyarodott ki a parkolóból. Erre fater satufék. Az autós elgurul előttünk, majd mi is bemegyünk a körbe. És faterom büszkén megjegyzi, hogy "na, ugye milyen szimatom van? Megéreztem, hogy bejön elénk." Nos, tekintve, hogy nem indexelt, hogy kihajt a körforgalomból, valószínűsíthető volt, hogy elmegy előttünk. Tettem egy megjegyzést, hogy én bizony bőven bementem volna elé, amire megkaptam, hogy felelőtlen vagyok, látszik, hogy nő vagyok és látszik, hogy nincs rutinom.

40 éves vagyok, és bár csak 7 éve van jogsim, szinte naponta vezetek, ő pedig 2-3 hetente egyszer. :)

Amióta ilyen marhákat látunk az úton (szinte megáll, kiszáll a kocsiból és a 8 km-re belátható körforgóba behajtás előtt alaposan körülnéz:

Na ezek a SZIMATOSOK! Vannak páran...

2016. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!