Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nektek erről mi a véleményetek?

Nektek erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Biztosan láttatok már olyan idióta embert, aki a pirosan villogó vasúti fénysorompón gyalog átmászkált. Én az ilyenekkel úgy vagyok hogy gázolja el a mozdonyvezető, úgy kell az ilyennek! Sajnos sok idióta ember nem képes felfogni hogy mindig a mozdony az erősebb!

Nektek erről mi a véleményetek?



#baleset #Vasúti gázolás
2016. szept. 9. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Én is át szoktam menni gyalog, mert nálunk 20-30 percet is várni kell, a fene fogja kivárni...
2016. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na látod, ez a gond, te sem fogod fel...
2016. szept. 9. 13:03
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha belátható a pálya, gyalog nem olyan ördögi dolog ha átmegy. Autóval már más a helyzet, úgy már nem csak a saját életével játszik.
2016. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezeket egyedül úgy lehetne meggátolni, hogy elkezdik megszüntetni a szintbeli kereszteződéseket, az meg csak pénz és akarat kérdése volna (mindkettőt elő lehetne teremteni). Nálunk is van kereszteződés, de amikor éppen nincs felújítva a jelzőberendezés (4-5 évente tönkremegy), akkor igen gyakran jelez tévesen pirosat a lámpa és ott áll 30 autó hosszú sor, aki egymásra dudálgat, hogy miért nem mégy, nem jön semmi - ne menjél piros, stb. Gyalogosnál ez szerintem sokkal triviálisabb, hogy nyári tűzőnapon, szakadó esőben vagy fagyban nem fog ott ácsorogni, ha a vonat képében vagy legalább zajban nem kap visszajelzést arról, hogy tényleg jön a vonat.
2016. szept. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Basszus a piros fény után kb 2 per mire jön a vonat, ha az alatt nem tudok átmenni gyalog akkor ott rohadjak meg ahol vagyok.
2016. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha átérnek, akkor nem idióták. Helytállóan mérik fel a helyzetet, és sikeresen cselekszenek.

Ha ilyet látok, akkor én úgy vagyok vele, hogy nekik szurkolok, azt kívánom, hogy épségben átérjenek, nem azt, hogy üssék el őket. Vagyok ennyire ember.


Amúgy, a falunk szélénél van vasúti kereszteződés, fénysorompóval. A kereszteződéstől úgy 30 méterre kezdődik egy kanyar a sínpályán, a kanyar túlsó végén van a falu vasúti megállóhelye. A távolság miatt, a vonat már a megálló előtt pirosra kapcsolja a fénysorompót.

Azalatt is így van, míg áll a megállóhelyen. A kanyar miatt tisztán látszik, hogy áll, akár az, hogy éppen most állt meg, mivel az oldala látszik. Egyetlen vágány van, a másik irányból nem jön vonat. (Nem is tudhat, mert ez ingázik oda-vissza.) Mi esélye van, hogy elüti a messze álló vonat a pirosan villogó fénysorompónál átsétáló gyalogost? Hiába is szurkolsz a vonatnak, fogadást ne köss rá!

2016. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sztem gyalogosoknak abszolúte redundáns az a fénysorompó. Épkézláb ember képes felmérni, hogy biztonságos-e ott átmennie. Elég nagy meg hangos meg fényes az a vonat.


Akinek meg ez mégsem jön össze, annak meg úgyis mindegy. Vagy azért, mert akkora bamba barom, hogy semmi keresnivalója nem volt az élők sorában, vagy olyan peches alak, hogy ha megvárta volna, míg elmegy a vonat, akkor egy zongorát ejtettek volna a fejére előbb-utóbb.

2016. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Épp ez a baj, hogy mindenki úgy számol, hogy "még épp átérek". De ha nem, mert pl.: elesek, vagy rosszul leszek? Akkor gondolom a vasút lesz a hibás, hogy oda építette a vonalat, ahol "én" is közlekedek?
2016. szept. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
02:49 Ilyen esetekre van a jó öreg adrenalin. Egyébként meg ha nem vagy képes 10 métert megtenni anélkül, hogy el- vagy összeesnél, akkor bizony meghalhatsz. De ugyanez a veszély egy lépcsőn is fennáll, mégis több vasútállomáson láttam már lépcsőt.
2016. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!