Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha már végzett a szakoktató a...

Ha már végzett a szakoktató a tanulmányaival akkor is ugyanúgy betehetik ismét pl hozzám vezetésre, miközben én mást választottam?

Figyelt kérdés

Ahol tanulok vezetni minden oktatónak van/volt egy tanuló szakoktatója, tehát ha XY-választottad akkor az ő Z tanuló oktatója is oktat, ha úgy van vele is mész vezetni jópár órát. Én ezt a 2.óra után tudtam meg amikor szólt az oktatóm hogy legközelebb Z-vel mész. Első kérdés: másnak volt ilyen??

Sok időt vele töltöttem eddig (20órából 8-10-et), de más stílusban oktat, mint akit direkt választottam, máshogy tanítja teljesen, rámszól ha az eredetileg választott oktató szerint csinálok valamit, hogy ne úgy, sokkal kevesebb önállóságot ad (ami így lassan vizsga felé nem lelkesítő, sőt..), hirtelen belenyúl, belefékez (hogy ő is kinézzen még kétszer pl aztán beletapos hogy gyorsan kell elhagyni a kereszteződést, de ha nem tette volna akkor bőven átérünk).

Csak példának eredetileg azt tanított az oktatóm hogy zebra előtt ki lehet játszani motorfékkel a dolgot hogy ne kelljen megállni, lassítok mire odaérünk és jó eséllyel át is ér a gyalogos. Na ekkor tanuló oktató elkezdte nyomni a gázt, amikor láttam hogy elindult a gyalogos, kis lassítással átér mire odakerülünk, hogy minek lassítok, majd a zebra előtt álljunk meg fékkel és ott erősebb fékkel álltunk meg így.

Na most végzett ez a szakoktató a múlthéten, azóta nem volt még órám és kíváncsi vagyok hogy ő most már önállóan válaszható oktató (elkülönül) vagy ugyanígy berakhatják másnak a tanulóihoz?


2016. szept. 14. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem normális dolog az, hogy felváltva két oktatóval tanulsz.

Ez egyrészt megzavar téged, másrészt nem is tudom, hogy könyvelik szabályosan az óráidat a vezetési kartont is átadják?


A zebra előtti "kijátszás" nem tudom mennyire jó ötlet, forgalmi vizsgán ott egyetlen rossz mozdulat bukást eredményezhet.

Kijelölt gyalogos-átkelőhelyen a gyalogosnak megkülönböztetett elsőbbsége van, az átkelésben még zavarni sem szabad. A gyakorlatban ez azt jelenti, ha a gyalogos egy pillanatra is elbizonytalanodik, nem egyértelmű számára, hogy megadod neki az elsőbbséget, megbuktál...

2016. szept. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A karton az vezetve van, az eredeti oktató írja alá mindig (előre) és nekem csak mellette kell. Ja és két különböző autóval is vannak sokszor. Nem tudom ez mennyire jó dolog szintén mert mindig megérzem ha előző órán másikkal mentünk és utána megint másikkal kell.
2016. szept. 15. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!