Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ahol van párhuzamosan kerékpár...

Spectator kérdése:

Ahol van párhuzamosan kerékpárút (elsősorban a 71-esre gondolok), miért nem tiltják le a kerékpárosokat ugyanúgy, mint a lovaskocsikat?

Figyelt kérdés

Ez tegnap után megint egy "kötekedő kérdés".

Egész nyáron a 71-esen járok (autóval). (Kerékpárral meg a kerékpárúton). Aki nyugodtan hajt a sötétben, és hirtelen felbukkan egy "kósza" kerékpáros a műúton, hát kívánom neki a kellemes érzést. Ne tessék azzal érvelni, hogy "a látási viszonyoknak megfelelő stb." mert ez gumi-paragrafus, és akkor nem szabadna autóval 30-nál gyorsabban hajtani. Szóval Keszthely-Balatonboglár 3 óra lenne és ez így rendben van?!



2014. nov. 17. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Ahol van kerékpárút, ott tilos az autóúton kerékpározni, nem?

Nem is értem, hogy a kerékpárosoknak ez miért jó. Én sose kerékpároznék autók között.

2014. nov. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Hm. Próbáltátok már a balatoni kerékpárutat kirándulgatáson, nézelődésen kívül közlekedésre, haladásra használni? Kanyargós, szűk, tele van gyalogosokkal, idióta forgalomtechnikai megoldásokkal, macisajtokkal, és helyenként a nyomvonalat is nehéz követni, mert itt-ott hiányoznak a tájékoztató táblák. Autóból nézve persze elsőre jogos a kérdés, de komolyan mondom: próbáld ki biciklivel, főleg országútival! Te sem fogsz a bicikliúton b*szakodni, ebben biztos vagyok. Ha kipróbáltad, írd ki újra ezt a kérdést és megvitatjuk megint.
2014. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Pedig ha a látási viszonyok úgy kívánják, akkor akár 4 km/óra sem sok. Olyan sebességgel szabad csak menni, hogy a belátható útszakaszon meg tudj állni.

Ha nem bringás bukkan fel, hanem egy betontömb, ami leesett kocsiról?

Lakott területen kívül a kerékpárosnak nem kötelező a kerékpárutat használnia, ha az a menetiránya szerint az út baloldalán vezet.

Ha ilyen helyet kérdezel, akkor bizony ott számolnod kell bringással.

2014. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

3: Ezt elmagyaráznád. "Lakott területen kívül a kerékpárosnak nem kötelező a kerékpárutat használnia, ha az a menetiránya szerint az út baloldalán vezet."

A menetirányt két irányból nézhetjük, szóval ezt nem értem.

Úgy értetted, hogy nem kötelező használni, ha csak az autóút egyik oldalán van kerékpárút?

2014. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Kimaradt a kérdőjel :)

Helyesen: Ezt elmagyaráznád?

2014. nov. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha csak az egyik oldalán van, s az kerékpáros menetirányához képest a bal oldalon van, nem köteles használni. Természetesen, ha van tiltó tábla, akkor mindenképpen ott kell mennie. A legújabb módosításnál vezették ezt be.
2014. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

A Balaton északi oldalán futó 71-es úton az egyik oldalon van csak kerékpárút. A KRESZ módosítása szerint csak akkor kell azon menni, ha az nekem jobbra van. Ha a menetirányom szerint ellentétes oldalon, akkor nem kötelező.

A minőség változó. Vannak olyan szakaszok, amelyen a folyamatos haladás nem lehetséges, más szakaszokon meg nagyon jó. Van, ahol pedig elhagyja teljesen a 71-est. Felkapaszkodik a domboldalon, majd úgy 200 méter után vissza lejön. Természetesen ezeket a bringások nem követik. Ha az úthoz nem tartozik kerékpárút vagy sáv, nem kötelezhető a bringás a kitérőre. (Persze tiltó táblát ki lehetne rakni, csak nem sok értelme van).

2014. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ugyanezt írtam, mégis lepontoztatok. Gratulálok. Megyek tekerek egyet a 71-esen.
2014. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
0%

Ha már 71-es, ajánlom a "takarodjatok a kerékpárútra" stílusú autósoknak, hogy próbálják meg országútival, 20-as gumikkal esés és fogtömés-kiesés nélkül használni egy jó kis utazós-edzős negyvenes tempóval a Csopak előtti kis fahidakat.

A mopedautónak a negyvenes végsebességgel van létjogosultsága a főúton haladni, de nekem az országútimmal nem?

Helyette kerülgessem a görkorisokat, deszkásokat, kutyát kerékpárút jobb széléről spagi végén bal szélen sétáltató turistákat a szanaszerte rohangáló gyerkőceivel.


A kerékpárra vonatkozó szabályzást összedobó inkompetens laikusoknak meg sem fordult a fejében ,hogy a kerékpár nem simán az autónál olcsóbb (már amikor), gyaloglásnál gyorsabb A-ból B-be jutás eszköze.

Nem! A kerékpár SPORTESZKÖZ is! És aki annak használja, az a járműhöz illő sebességgel és minőségben akar haladni, különben ez annyira sport, mintha a futónak csak andalognia lenne szabad.

És a sportkerékpáros olyan sebességgel halad, hogy azzal nem akadályozza a forgalmat semmivel jobban, mint a fent említett mopedautók, segédmotoros kerékpárok, sokkal kevésbé, mint egy traktor, kombájn satöbbi. És ő nem is az ide-oda csalinkázó bepálinkázott horgász vagy a nyolc kosárral leterhelt Mári néni stílusában szinuszhullámozza a sávot, több köze van a rutinos vezetéshez, mint az autósok felének.

És főleg, állatira nincs neki máshol edzenie, nem tudom, feltűnt-e valakinek a jármű nevében valami, a szükséges talajra, edző és túraútvonalra utaló név: ORSZÁGÚTI kerékpár.


Összességében meg tiszteltetem azokat az autósokat, akik onnan, a főútról állatira fel tudják mérni a magyar kerékpárutak minőségét.

2014. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem az a bizonyos "ha a menetiránnyal ellenkező..." érvelés félreértésen alapul. Ha a kerékpárút úgy készült, mint sok helyen, hogy húztak egy sárga csíkot (L.: buszsáv), akkor logikus, hogy a kerékpáros józan ésszel nem megy szembe a forgalommal. Erre az esetre igaz. (Lehet, hogy aki a rendeletet megfogalmazta, még nem járt Bpest határán kívül), akkor igaz. De ha az a kerékpárút pl. 20 m-re megy a 71-estől, akkor miért nem lehetne (kellene) oda-vissza használni?!
2014. nov. 21. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!