Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha összegumicsíkozom az utat,...

Ha összegumicsíkozom az utat, megbüntet érte a rendőr?

Figyelt kérdés
Mielőtt hisztéria lenne, nem tervezem, egyszerűen érdekel, hogy van-e bármilyen törvény erre.

2016. szept. 16. 11:42
 1/10 anonim válasza:
Ha lássa hogy te csináltad, igen, szerintem :D
2016. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Johnny Bravo ***** válasza:
Siman megbirsagolhat erte!
2016. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
ráfoghatja, hogy "közrendet zavarsz", "rongálod az útburkolatot", de ha mindezek nem jutnak eszébe, akkor valamit úgyis talál amiért el lehet kérni egy kis lóvét.
2016. szept. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem van valami olyasmi kitétel a KRESZ-ben, amely arra vonatkozik, hogy a biztonságos közlekedés érdekében hirtelen mozdulatokat tenni, hirtelen lassítani, keresztbe menni meg burnoutolni tilos (lehet, hogy nem pont így szerepel). Szóval hacsak nem egy veszélyes közlekedési szituáció elkerülése érdekében került oda az a csík, akkor elvileg büntethet.
2016. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mint a huzat.
2016. szept. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, nem elég hogy kipörög a kerék alattam véletlenül többször is, még meg is büntetnek :(
2016. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megbüntethet ha látja,hogy direkt gumit égetsz. De alap hogy előtte körbenézel van e a közelben fakabát.
2016. szept. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A fekvőrendőr nem.
2016. szept. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mikeXxX ***** válasza:
Pontos nevén közúti veszélyeztetés legalábbis egy haverom így akarták feljelenteni egy kis gumifüstért .
2016. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez valóban a közúti veszélyeztetés kategóriába tartozik, de az sajnos nem, amikor a 70 pluszos nyanya a szódásszifon szemüvegben, magát a kormányra paszírozva beállított üléssel közlekedik a forgalomban, jó esetben 3 mp-es reakcióidővel, emberek között...

pedig igazából ezt kéne büntetni, mint "járművezetésre nem alkalmas állapotban történő vezetés", vagy minek hívják.

Amúgy meg kérdező:

Ezt nem tervezni kell. Ha első vagy a lámpánál, körülnézel van-e zsaru, nyomsz egy "burnout"-ot mielőtt zöldre vált a lámpa, aztán csá, füstölő kerékkel elindulsz, és örülsz magadnak. Én is csináltam régen. :)

2016. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!