Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetés, KRESZ: Érdemes...

Vezetés, KRESZ: Érdemes megvenni a könyveket is?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a kreszt (B kat), kaptam e-learning tananyaghoz hozzáférést (etitan), a tesztek alapján egész jól állok.

Érdemes megvenni az idei kresz oktató/gyakorló könyveket is? A Kotra interaktív és teszt könyvekre gondolok.


Nem csak a vizsgán szeretnék átmenni, hanem szeretnék vezetésen nem a szabályokon, táblákon gondolkozni, de később sem akarok semmi eseten meglepődni, balesetet csinálni, mert nem voltam mindenre felkészülve..

..nyújt ennyivel többet a könyv, vagy ez inkább már a rutinon múlik?



Plusz: az elsősegélyt még nem kezdtem el, de láttam ahhoz is van egy ezresért Kotrás, tavalyi könyv, ezt érdemes beszerezni?



2016. nov. 15. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a könyv jobban bejött, mint a CD és adott esetben tovább is tudod adni. Elsősegélyre elég a tanfolyam meg ami a neten van tételek.
2016. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom az e-learning milyen részletesen ismerteti a szabályokat, de az a jó, ha a tesztkérdésekre nem csak a helyes válaszokat tudod, hanem azt is, hogy miért az a helyes.

A gyakorlatban is hasznos tudás az, ha tisztában vagy a szabályokkal, nem mindig van kint tábla, pl a megállást, várakozást tilthatja a szabály egyéb körülmények miatt (szűk a hely, nem belátható az út, híd, stb) - fel kell ismerni, ha ott tábla nélkül is érvényes valami tiltás.

Ha ezekre a részletekre is kitejed az e-learning, nem kell külön KRESZ könyv, bár akit érdekel is a KRESZ, lehet szórakoztatónak tart minél több oldalról mutatnak egy-egy aprócska részletet, pl egy sávos útról több sávos útra kanyarodás (mert bizony olyankor lehet választani hová érkezei, de azt a jármű mozgásával egyértelműen jelezni kell a többieknek) - olyan helyzetekben lesz jelentösége, amikor az oktató "forduljon jobbra, majd ismét jobbra" " forduljon balra, majd ismét balra", "forduljon balra, majd jobbra", "forduljon balra, majd ismét balra" utasításokat adja... gondolkodás néélkül tudni kell, hogy megválasztható-e a sáv, vagy kötelező sávból sávba kanyarodni, és ha választható, hová célszerű érkezni (szélsőbe, belsőbe)

2016. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!