Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A Nemzeti Fejlesztési Miniszté...

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium egy ilyen levélre mit léphet?

Figyelt kérdés

Gyorstalpaló azoknak akik nem ismerik a sztorit:


Maroslele meg Szeged között van egy 30 fős lakosság ami Szegedre csak kocsival tud bejárni, mert az egyetlen hídon a közelben nincsen gyalogjárda. Tömegközlekedés nincsen. Az országban vannak hasonló hidak (Pentele, Szent László, Megyeri) ahol legalább az egyik autópálya test mellett van gyalog/bicikli út.


Ezeket tegnap összes szedtem, Google utcaképes fényképekkel illusztráltam és elküldtem az NFM ügyfélszolgálatára. Megkérdeztem Tőlük, hogy ide miért nem építettek ilyet illetve a meglévő szervízjárdákon utolag (persze olcsón) nem lehetne e megoldani mondjuk táblákkal az átvezetést?


Kb. 1 hónap mire válaszolnak, mire számítsak? Mi ilyenkor a protokoll? Utána járnak, esetleg lépnek + vagy - irányba?



2016. dec. 8. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:

még esély is lehet rá, nekem van egy ehhez hasonló pozitív sztorim:


káposztásmegyeren az óceánárok utcánál kitalálták, hogy telerakják STOP táblával a villamos átkelőt


majd a sínfelújítások miatt nem járt a villamos majd 1 évig, pótlóbuszok voltak


egy haverom, aki ott lakik, és napi szinten jár arra, írt a BKK-nak, hogy "kint felejtették" a STOP táblát, amikor semmi sem indokolja, hogy ott legyen, mert villamos nem jár


válaszban megköszönték a jelzést, és átmenetileg letakarták őket


gondolom nem m1, hogy milyen ügyintézőhöz kerül az ügy, akar-e vele dolgozni, meg mire mennyi pénz van

2016. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a helyi közutak kezelésének szakmai szabályairól szóló a 5/2004. (I. 28.) GKM rendelet Bevezetés A) szerint


"A) A közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény (a továbbiakban: Kkt.) értelmében

- a helyi közút tulajdonosa a községi, fővárosi, kerületi (a továbbiakban: települési) önkormányzat,

- a helyi közút kezelője a települési önkormányzat; a koncessziós szerződés alapján működtetett helyi közutak és műtárgyai tekintetében a koncessziós társaság."


Az érintett út külterületi közút (helyi közutak közé tartozik), melyik önkormányzathoz tartozik, fenntartása, fejlesztése így ezen önkormányzati feladat, nem pedig állami.

2016. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az autópálya Szegedhez tartozna? Ezt kétlem! Szeged sokáig lobbizott azon a Minisztériumnál, hogy ingyenes legyen a sztráda teljes egésze az M5-től az akkor még Makóig tartó szakasz. Még a kérdéses, a szervízjárdára vezető utak se a városhoz tartoznak, hanem vagy az Alsó-Tisza Vidéki Vízügyi Igazgatósághoz vagy a MOL-hoz tartozik. Ezek nem gátló tényezők, a híd után a töltésen kiegészítő táblával engedélyezik a kerékpározást, az olajosok sem tiltják az útjaikra való behajtást. Egy akdályozó tényező van, az, hogy a hídra nem lehet felmenni, volt akit megfogtak, nem büntették meg, de nem örültek Neki (rendőrt is hívtak 1 esetben)
2016. dec. 8. 12:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Most néztem meg a térképen. Az autópálya nem gyalogos, kerékpáros közlekedésre van. 10 kilométer kerülővel (Algyő felé) most is be lehet jutni Szegedre. Ilyen helyzetben szerintem a közösségi autózás a legjobb megoldás.
2016. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a 10 km 35 km-t jelent...


Most ezt tedd meg kerékpárral. Közösségi közlekedés nem éri meg itt, kevés az ember. A hídon 10 km-re lenne Szeged. Amúgy meg mint írtam több autópálya hídon is megoldották a kerékpáros közlekedést, itt miért nem? Remélem megtudják majd magyarázni.

2016. dec. 8. 13:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd 5-10 vagy 30 emberért azért nem várható el, hogy bicikliutat építsenek egy autópálya hídra. Közösségi közlekedés az is ha telekocsiztok. Oscarnál pl. ha 500 Ft alatti hozzájárulást adsz az útért, akkor azért még jutalék sincs (1300 Ft-ig 50 Ft). Szervezzetek egy lakossági gyűlést.
2016. dec. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés...


A kérdés az, hogy a Minisztérium mivel írtam neki levelet, ezért 30 napon belül köteles válaszolni. De vajon mi náluk az eljárás ilyen esetben?

2016. dec. 8. 19:28
 8/8 mi a fene válasza:
Irj az önkormányzatnak is, pályázzanak rá.
2016. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!