Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdő sofőrök? Ti a jogsi...

Kezdő sofőrök? Ti a jogsi megszerzése után milyen gyakran, milyen kocsival és hova vezettetek?

Figyelt kérdés
Nekem már kb. 8 hónapja megvan a jogsim, de még nem ültem bele a családi kocsiba. Igényem sem nagyon van rá, arról nem is beszélve, hogy nagyon régi (pl. nincs benne szervo) és félek, hogyha meghúzom, akár önhibámon kívül, a család leszedi a fejemet, mert apám azzal jár dolgozni és nem lenne pénz új kocsira. Hogyan lehetne rutint szerezni anélkül, hogy abszolút ne kockáztassak meg egy balesetet. Melyek azok a szituációk, amelyek a legveszélyesebbek egy kezdővezető számára?

2016. dec. 12. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kellene vezetned, mert még azt a keveset is elfelejted, amit tudsz. Legjobb az lenne, ha egy tapasztalt sofőr ülne melletted, mikor vezetsz. A legveszélyesebb a nagy forgalom. Próbálj kisforgalmú helyeken menni először, nappal, kedvező időjárásban.
2016. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Márpedig muszáj vezetned, hisz még meg se tanultál, csak jogsid van.

Már most is sokat kophatott a kis alaptudásod, én is inkább kihaltabb helyekre mennék elsőre, nem belvárosi forgalomba cikázó taxisok közé... Mondjuk én Budapesten tanultam vezetni többsávos utakon, de utána jó volt vidéken kis forgalomban belejönni, nem vagyok az a merész fajta s mivel kezdőként ügyes se voltam, ez nem is baj :) Ráadásul motorozok, s az könnyebben eldől. De az autónál meg nem érzed eleinte, hogy hol van az eleje, hátulja... Főleg, ha a családi autó nagyobb, mint amivel tanultál.

A kis helyre parkolás és a tolatás kezdőként sokszor pocsékul megy, azzal óvatosan, inkább igen lassan csináld, mint hogy nekimenj valaminek, nem számít, ki mit gondol. Ugyanez forgalomban. Ha te nem mersz tempósan kanyarogni egy szerpentinen, inkább tartsd fel kicsit a forgalmat, egy baleset jobban feltartaná - de inkább ne "kényszeríts" másokat előzésre, sokan túl merészek (főleg, ha nem simán lassan mész, hanem csigatempóban, bár akkor megelőzni is könnyebb), inkább válassz könnyebb terepet elsőre, ha lehet.


Tutira persze nem tudsz menni, akármikor lehet baleset, akár önhibádon kívül. De legyél nagyon óvatos, amíg ilyen kezdő vagy s főleg akkor legyél az, amikor már kezdesz belejönni, mert sokan akkor bízzák el magukat.


Ami még egyeseknek igen veszélyes lehet kezdőként, az az, ha nem tudod előre, merre kell menni s eleve rossz vagy tájékozódásban. Ekkor potenciálisan az útkeresés elvonja a figyelmedet, pedig egy kezdő eleve nem tuti, hogy mindenre megfelelően tud figyelni.

2016. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A jogsim megszerzése után kedves rokonom szerzett állást a postára, de csak a csomagfelvételnél volt üres hely, mentem oda...Barkassal, az V. kerületbe...kb 1 hét alatt szereztem annyi rutint, meg sz-ást össze, mint más 40 év alatt.
2016. dec. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kis forgalmú helyre menj, kis utcákba, a nagy forgalom, a stresszes helyek a legrosszabbak először. Aztán persze érdemes menni a sűrűbb felé lassan, de legyen veled valaki!

Önhibádon kívül bármikor lehet bármi, ahogy gyalog is, tehát ezen stresszelni felesleges! Mielőbb próbálj meg autóba kerülni mert a tanulás alatti rutin nagyon kevés, könnyen felejthető!



Én a jogsi megszerzése után 1 hónapig nem vezettem, utána nagyobbat (Dacia Duster-t) vezettem ritkábban kb hetente, a párom szüleit vittem mindenhová, tanulóautóm egy 1000-es Yaris volt :D Azóta van egy kis hondám és lassan naponta vezetek.

2016. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2010 május 16-án jött meg a jogsim, május 17-én Debrecenben egy Suzuki Swift-el már ételkihordóként dolgoztam 3 hónapig. Ugyan ezen év szeptemberében felvettek a DPD futárcéghez ismerős révén, szóval ott 3,5 tonnásra ültem, egy évig ott dolgoztam. Azóta nemzetközibe járok egy Iveco Daily-vel. Több mint 6 éve vagyok autón, de még szerencsére koccanásom sem volt. Egyetlen kocsitörés volt, de az is úgy, hogy leparkoltam, bementem bevinni egy csomagot, mire kijöttem, egy Skoda Fabia orra a DPD-s autóm oldalába volt fúródva. Idén átléptem az 1 000 000 km-t.
2016. dec. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nővérem jogsi megszerzése után 20 évig nem vezetett.

Isten irgalmazzon, ha vele találkozol az utakon!

2016. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy használt 1200-es kocsim volt, és munkába jártam vele budapestről vidékre, pont jött a tél, persze téli gumi meg hasonlók nem voltak nekem, másoknak sem nagyon.

Kényelmes volt, jó meleget csinált, nem kellet buszozni, csak egy cementes zsák a csomagtartóba megoldotta a csúszkálás problémáját is.

2016. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!